Alpejskie MŚ: Shiffrin po raz czwarty z rzędu najlepsza w slalomie

Zimowe
Alpejskie MŚ: Shiffrin po raz czwarty z rzędu najlepsza w slalomie
fot. PAP/EPA

Amerykańska alpejka Mikaela Shiffrin po raz czwarty z rzędu została mistrzynią świata w slalomie. W Aare o 0,58 s pokonała Szwedkę Annę Swenn Larsson i o 1,03 s Słowaczkę Petrę Vlhovą. Maryna Gąsienica-Daniel nie startowała.

Dominująca od lat w konkurencjach technicznych Shiffrin była zdecydowaną faworytką slalomu. Wprawdzie po pierwszym przejeździe zajmowała dopiero trzecie miejsce, ale w drugim pojechała bardzo agresywnie, uzyskała zdecydowanie najlepszy czas, jako jedyna pokonała trasę poniżej jednej minuty i pewnie wygrała. 23-letnia Amerykanka wcześniej w Aare wygrała supergigant i była trzecia w slalomie gigancie. W sumie w mistrzostwach świata zdobyła już siedem medali, w tym pięć złotych. Została pierwszą alpejką w historii, która triumfowała na czterech kolejnych mistrzostwach w tej samej konkurencji.

 

- Jestem bardzo zadowolona, udało się, choć przyznam, że nie było łatwo. Przed startem odczuwałam presję, ale sobie z tym poradziłam. Na starcie byłam spokojna, jak nigdy... Musiałam zaatakować w drugim przejeździe, plan udało się zrealizować - powiedziała płacząca z radości na mecie Shiffrin.

 

Drugie miejsce Swenn Larsson można uznać za niespodziankę. Zdobyła pierwszy medal dla gospodarzy mistrzostw. Vlhova słabiej pojechała w pierwszym przejeździe, w którym była dopiero piąta. W drugim się poprawiła i stanęła na podium. W Aare zdobyła trzeci medal. Wcześniej była najlepsza w slalomie gigancie i druga w kombinacji.

 

Prowadząca na półmetku Szwajcarka Wendy Holdener na początku drugiego przejazdu popełniła poważny błąd. Wprawdzie wróciła na trasę, ale miała już dużą stratę i zajęła odległe miejsce. Z Aare i tak wyjedzie z dwoma złotymi medalami za kombinację i zawody drużynowe.

 

W niedzielę na zakończenie mistrzostw odbędzie się slalom mężczyzn. Faworytem jest Marcel Hirscher, który może zapewnić pierwszy triumf pozostającej jeszcze bez złotego medalu Austrii.

 

Wyniki:
  
  1. Mikaela Shiffrin (USA)       1.57,05 (57,23/59,82)
  2. Anna Swenn-Larsson (Szwecja)    1.57,63 (57,19/1.00,44)
  3. Petra Vlhova (Słowacja)       1.58,08 (57,54/1.00,54)
  4. Katharina Liensberger (Austria)  1.58,48 (57,35/1.01,13)
  5. Frida Hansdotter (Szwecja)     1.59,44 (57,64/1.01,80)
  6. Laurence St-Germain (Kanada)    1.59,65 (58,60/1.01,05)
MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie