PŚ w biathlonie: Fillon Maillet wygrał bieg na dochodzenie

Francuz Quentin Fillon Maillet wygrał bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w ośrodku Soldier Hollow koło Salt Lake City. Znajdujący się na liście startowej Andrzej Nędza-Kubiniec ostatecznie nie wystąpił.

Fillon Maillet, szósty w piątkowym sprincie, jako jedyny w czołówce sobotnich zmagań był bezbłędny na strzelnicy. Drugi Norweg Vetle Sjaastad Christiansen, startujący jako pierwszy, miał jedno pudło i stracił do zwycięzcy 25,9 s. Na najniższym stopniu podium stanął inny Francuz Simon Desthieux, który zaliczył trzy rundy karne i pojawił się na mecie 47,3 po rodaku.

Czwarte miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Johannes Thingnes Boe. Norweg spudłował aż pięć razy, ale dobry bieg pozwolił mu pozostać w czołówce.

Fillon Maillet dzięki zdobytym tego dnia punktom awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Na szóste spadł zaś obrońca Kryształowej Kuli Francuz Martin Fourcade, który opuścił zawody w Ameryce Północnej.

Na niedzielę zaplanowano zmagania w supersprincie i sztafecie mieszanej. Na wstępnych listach startowych w obu tych konkurencja widnieje Polska.

Zawody PŚ w Soldier Hollow to dla wielu zawodników praktycznie ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się 7 marca w szwedzkim Oestersund.