PŚ w skokach: Relacja i wyniki na żywo konkursu w Willingen

Inne
PŚ w skokach: Relacja i wyniki na żywo konkursu w Willingen
fot. PAP/EPA

Polscy skoczkowie narciarscy po piątkowym zwycięstwie w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Willingen w sobotę wysoką formę będą mieli okazję potwierdzić w zmaganiach indywidualnych. Pierwsza seria zaplanowana jest na godzinę 16:00. Relacja i wyniki na żywo na Polsatsport.pl.

Biało-Czerwoni w "drużynówce" nie dali rywalom szans. Drugich Niemców wyprzedzili aż o 79,2 pkt. W nieoficjalnym indywidualnym zestawieniu niespodziewanie najlepszy okazał się Jakub Wolny, przed Piotrem Żyłą i Kamilem Stochem. Dziesiąty był Dawid Kubacki. Oprócz tej czwórki w sobotę wystartują także Stefan Hula i Maciej Kot.

 

W klasyfikacji generalnej PŚ Stoch jest drugi. Prowadzący Japończyk Ryoyu Kobayashi ma jednak nad nim aż 431 punktów przewagi. Trzeci jest Austriak Stefan Kraft, a kolejne miejsca zajmują Żyła i Kubacki. W Pucharze Narodów natomiast Polacy zdecydowanie prowadzą. Drugich Niemców wyprzedzają o 428 pkt.

 

Piątkowe kwalifikacje oraz sobotni i niedzielny konkurs wliczane są do klasyfikacji "Willingen Five". Ten, kto zgromadzi najwyższą notę łączną, otrzyma premię w wysokości 25 tys. euro. Przed rokiem zgarnął ją Stoch, a teraz najbliżej niej jest póki co Markus Eisenbichler. Niemiec wygrał kwalifikacje z przewagą 3,4 pkt nad Żyłą.

 

Relacja i wynik na żywo z piątkowego konkursu PŚ tutaj (za FIS).

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze