PŚ w snowboardzie: Polacy bez sukcesów w slalomie gigancie równoległym

Aleksandra Król była 13., a Oskar Kwiatkowski 15. w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w Pjongczangu. Wygrali Czeszka Ester Ledecka i Słoweniec Zan Kosir. Oboje Polacy odpadli w 1/8 finału.

Ledecka jest mistrzynią olimpijską w tej konkurencji, a tytuł zdobyła właśnie na trasach w Pjongczangu. Do Korei przyjechała po nieudanych dla niej mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim w Aare. Przed rokiem w Pjongczangu niespodziewanie była najlepsza także w alpejskim supergigancie i jako pierwsza w historii zdobyła złote medale w dwóch różnych dyscyplinach na jednych igrzyskach.

Kwiatkowski w 1/8 finału przegrał z Kosirem. W przejeździe decydującym o zwycięstwie w zawodach Słoweniec pokonał Austriaka Lukasa Matthiesa. Michał Nowaczyk odpadł w kwalifikacjach i został sklasyfikowany na 36. miejscu.