Ajax Amsterdam zgodnie z planem. 5:0 z "czerwoną latarnią" Eredivisie

Ajax Amsterdam nie miał żadnych problemów w meczu z NAC Breda w 22. kolejce Eredivisie. Gospodarze wygrali 5:0 i zmniejszyli dystans do prowadzącego w tabeli PSV Eindhoven.

Jedni walczą o mistrzostwo Holandii, drudzy bronią się przed spadkiem. W związku z tym, faworyt mógł być tylko jeden. Piłkarze Ajaksu Amsterdam mieli przy tym dodatkową motywację, ponieważ dzień wcześniej lider zremisował na boisku SC Heerenveen 2:2.

Na pierwsze trafienie w tym kibice jednak czekali do 38. minuty. Rzut karny na bramkę zamienił wówczas Dusan Tadić. Do przerwy więcej goli nie padło. W drugiej połowie goście opadli z sił, co zostało skrzętnie wykorzystane przez graczy z Amsterdamu. Efekt? Cztery kolejne gole, w tym dwa samobójcze.

Ajax Amsterdam zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając w dorobki 53 punkty. Do prowadzącego PSV Eindhoven traci cztery oczka.

Ajax Amsterdam – NAC Breda 5:0 (1:0)

Bramki: Dusan Tadić 38 (k), 67, Kasper Dolberg 53, Gervane Kastaneer 59 (s), Erik Palmer-Brown 71 (s)