Alpejskie MŚ: Zwycięstwo Hirschera, austriackie podium w slalomie

Austriak Marcel Hirscher po raz trzeci w karierze został mistrzem świata w alpejskim slalomie. W Aare pokonał rodaków - Michaela Matta i Marco Schwarza.

Hirscher, który niedawno zmagał się z przeziębieniem, zdobył w Aare drugi medal. Dwa dni temu był drugi w slalomie gigancie. W sumie ma w dorobku już 11 medali, w tym siedem złotych, dzięki czemu w klasyfikacji wszech czasów mężczyzn awansował na pierwsze miejsce.

Na półmetku broniący tytułu Hirscher pewnie prowadził o 0,56 s przed Francuzem Alexisem Pinturault i o 1,22 przed Schwarzem. W drugim przejeździe ambitnie jadący Francuz popełnił duży błąd i wprawdzie dojechał do mety, ale spadł na czwarte miejsce. W tej sytuacji srebro przypadło Mattowi, który do najlepszego w ostatnich latach specjalisty od konkurencji technicznych stracił 0,65 s.

Slalom mężczyzn zakończył mistrzostwa w Aare. Dzięki zwycięstwu Hirschera Austriacy zdobyli w niedzielę pierwszy złoty medal.