Siatkarze z Bełchatowa nie mogą mówić o dobrym sezonie. Trapieni plagą kontuzji notują kiepski fragment sezonu. Przegrali trzy ostatnie spotkania 1:3 z Indykpolem AZS Olsztyn, 1:3 z Jastrzębskim Węglem. W poprzedniej kolejce sensacyjnie dali się ograć w tym samym stosunku setów Asseco Resovii Rzeszów. Również w Lidze Mistrzów bełchatowianie nie radzą sobie najlepiej. Przegrali w ostatnim meczu 2:3 z Treflem Gdańsk i pożegnali się z marzeniami o grze w najlepszej ósemce rozgrywek.

 

Nadal nie najlepiej wygląda sytuacja kadrowa PGE Skry. Kontuzjowany jest najjaśniejszy punkt zespołu, jego kapitan Mariusz Wlazły. Atakujący przebywał ostatnio we Włoszech, gdzie pod okiem specjalisty próbuje wygrać z kontuzją barku uniemożliwiającą mu wykonywanie swoich zadań.

 

Cuprum to zespół, który od początku sezonu plasuje się w dolnej części tabeli. W poprzednim starciu wygrał jednak gładko z MKS Będzin. Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka są dwunastą drużyną PlusLigi. Mają jednak o dwa mecze rozegrane mniej. Jeżeli odnotują w nich pozytywne dla siebie wyniki to mogą jeszcze zawalczyć o miejsce w szóstce.

 

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin od godziny 17:30 w Polsacie Sport Extra.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI