PŚ w biathlonie: Dziewiąte miejsce Polaków w supersprincie

Biathloniści Andrzej Nędza-Kubiniec i Kinga Zbylut zajęli dziewiąte miejsce w rywalizacji par mieszanych Pucharu Świata w amerykańskim Soldier Hollow. Supersprint wygrali Włosi Lukas Hofer i Dorothea Wierer.

To najwyższe miejsce biało-czerwonych w historii startów w tej konkurencji w PŚ. Największym sukcesem był z kolei brązowy medal mistrzostw Europy, wywalczony w 2017 roku w Dusznikach-Zdroju przez Grzegorza i Krystynę Guzików.

W niedzielę biało-czerwoni dobierali amunicję łącznie cztery razy i nie musieli pokonywać karnych rund. W całej stawce lepiej strzelali tylko Austriacy Simon Eder i Lisa Hauser, którzy mieli łącznie dwa pudła. Zajęli drugie miejsce, ze stratą 22,9 s do Włochów.

Na trzeciej pozycji, mimo jednej rundy karnej i ośmiu doładowań, uplasowali się Francuzi Antonin Guigonnat i Julia Simon. Od triumfatorów byli wolniejsi o 50,2 s. Strata Polaków przekroczyła półtorej minuty.

O godzinie 22.05 rozpocznie się sztafeta mieszana 2x6 + 2x7,5 km. Polskę reprezentować będą Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Monika Hojnisz i Kamila Żuk. Będzie to ostatni bieg w PŚ przed mistrzostwami świata w szwedzkim Oestersund 7-17 marca.