PŚ w biegach: Bolszunow wygrał w Cogne, Polak daleko

Rosjanin Aleksander Bolszunow wygrał rywalizację na 15 km techniką klasyczną Pucharu Świata w biegach narciarskich we włoskiej miejscowości Cogne. Jedyny Polak Kamil Bury zajął 63. miejsce w gronie 67 sklasyfikowanych uczestników.

Bolszunow pokonał trasę w czasie 34.48,4 i miał 43,7 s przewagi nad Finem Iivo Niskanenem, który zajął drugie miejsce. Mistrz olimpijski z Pjongczangu na dystanie 50 km musiał tym razem uznać wyższość starszej siostry Kerttu Niskanen, która kilka godzin wcześniej triumfowała w Cogne w biegu na 10 km. Na trzeciej pozycji uplasował się rodak zwycięzcy Aleksander Biessmiertnych - strata 55,9 s.

Bolszunow umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji biegów dystansowych, a w generalnej zajmuje drugie miejsce. Liderem jest Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, który w niedzielę nie startował.

Niedzielne występy kobiet i mężczyzn w Cogne zakończyły tę rundę Pucharu Świata - ostatnią przed mistrzostwami świata w Seefeld.