Serie A: Pokaz nieskuteczności Milika i spółki. Napoli z kolejnym remisem

SSC Napoli w meczu 24. kolejki Serie A zremisowało 0:0 na własnym terenie z Torino. Dla wicemistrzów Włoch był to drugi bezbramkowy remis ligowy z rzędu. Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński rozegrali całe spotkanie. Polski napastnik miał wiele sytuacji do strzelenia gola, ale za każdy razem "czegoś" brakowało.

Pierwszą dobrą okazję do otworzenia wyniku Milik miał już po kwadransie gry. Będąc w polu karnym nieczysto trafił w piłkę i minęła ona bramkę gości. Niespełna minutę później Napoli wykreowało kolejną groźną sytuację po ładnej, kombinacyjnej akcji. W roli głównej wystąpił ponownie Milik oraz drugi z Polaków - Zieliński. Nasz pomocnik zagrał futbolówkę w kierunku swojego rodaka, ale najlepszy strzelec wicelidera Serie A nie zdołał oddać strzału.

Pięć minut później niezłą okazję zmarnował Lorenzo Insigne, którego strzał zatrzymał dobrze dysponowany Salvatore Sirigu. Kolejną świetną szansę również miał filigranowy kapitan Napoli, który otrzymał znakomite podanie od Milika. Jednak tę próbę Włocha i tym razem obronił bramkarz Torino.

Najdogodniejszą sytuację Milik miał w 33. minucie, kiedy to znalazł się w polu karnym i miał przed sobą pustą bramkę. Mimo to blisko 25-letni snajper, oddając strzał na wślizgu, zaliczył pudło. Gdyby celowniki graczy Napoli były lepiej ustawione, to po pierwszych 45. minutach mieliby niezłą zaliczkę.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zespół Carlo Ancelottiego nadal atakował, ale piłkarze ze Stadio San Paolo uderzali głową w mur. W 61. minucie kolejny strzał Milika, tym razem zza szesnastki, obronił Sirigu. Sześć minut później 45-krotny reprezentant Polski będąc w polu karnym trafił piłką w słupek.

Los Milika kwadrans przed końcem potyczki podzielił Insigne. Piłka po ładnym, technicznym uderzeniu Włocha zatrzymała się na słupku. W końcówce do głosu doszli goście, którzy mogli mieć dwie doskonałe okazje, ale Ola Aina nie potrafił w odpowiednim momencie podać futbolówki do Andrei Belottiego. Z kolei napastnik ekipy ze stolicy Piemontu w doliczonym czasie wychodził sam na sam Davidem Ospiną, ale został dogoniony przez Kevina Malcuita i Allana. Francuz ostatecznie sfaulował kapitana Torino.

Napoli traci aż 13 punktów do prowadzącego w tabeli Juventusu.

SSC Napoli - Torino FC 0:0

Napoli: Ospina – Malcuit, Nikola Maksimović, Koulibaly, Hysaj, Callejon (69' Mertens), Allan, Ruiz (70' Verdi), P. Zieliński, L. Insigne, Milik

Torino: Sirigu – Izzo, N`Koulou, Moretti, De Silvestri, Lukić, Rincon (55' Meite), Ansaldi (77' Parigini), Aina, Berenguer (63' Baselli), Belotti

Żółte kartki: Insigne, Koulibaly, Allen, Hysaj, Malcuit - Rincon, Moretti, Aina

Sędzia: Michael Fabbri