Serie A: Trzy gole w pięć minut na San Siro! Sampdoria uległa Interowi

Inter Mediolan pokonał w meczu 24. kolejki Serie A przed własną publicznością Sampdorię Genua 2:1. Wszystkie trzy gole padły w końcówce meczu, między 73, a 78 minutą. Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Karol Linetty. Z kolei Bartosz Bereszyński opuścił murawę w 81. minucie.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli goli, choć było kilka sytuacji ku temu. Jednak zawodnicy jednej i drugiej drużyny nie potrafili zachować zimnej krwi pod bramką rywali.

Po przerwie działo się zdecydowanie więcej. Zwłaszcza w końcówce drugiej odsłony było na co popatrzeć. Wynik spotkania w 73. minucie otworzył Danilo D'Ambrosio, który wykorzystał świetne podanie Ivana Perisicia i strzałem do pustej bramki dał Interowi prowadzenie.

Radość zespołu ze stolicy Lombardii nie trwała jednak długo. W 76. minucie, 60. sekund po wejściu na plac gry do remisu doprowadził Manolo Gabbiadini, który wykazał się dużym kunsztem strzeleckim w polu karnym. Były kolega klubowy Jana Bednarka z Southampton pewnym strzałem pokonał nowego kapitana Interu - Samira Handanovicia. Słoweński bramkarz zastąpił w tej roli Mauro Icardiego, który został odsunięty od zespołu.

Wydawało się, że przyjezdni zrobią wszystko, żeby utrzymać korzystny rezultat. Jednak dwie minuty po trafieniu rezerwowego snajpera gości, ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Radja Nainggolan, który ustalił wynik potyczki.

Linetty rozegrał całe spotkanie i został ukarany w 28. minucie żółtą kartką. Bereszyński boisko opuścił dziewięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry. W jego miejsce wszedł Jacopo Sala.

Inter Mediolan - UC Sampdoria 2:1 (0:0)

Bramki: D'Ambrosio (73'), Nainggolan (78') - Gabbiadini (76')

Inter Mediolan: Handanovic - Dalbert, Skriniar, de Vrij, D'Ambrosio - Brozovic, Gagliardini (Mario 59') - Perisic, Nainggoolan (Vecino 89'), Politano (Candreva 69') - Martinez

UC Sampdoria: Audero - Bereszyński (Sala 81'), Tonelli, Andersen, Murru - Praet, Ekdal (Vieira 81'), Linetty - Saponara (Gabbiadini 75') - Defrel, Quagliarella

Żółte kartki: D'Ambrosio, Perisic, Skriniar - Linetty

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.