Serie A1: Pokaz siły Cucine Lube! Ekipa Bednorza rozgromiona

Siatkówka

Kto by pomyślał, że z dwóch transmitowanych przez nas niedzielnych meczów siatkarskiej Serie A1, to starcie Cucine Lube Civitanova - Azimut Leo Shoes Modena będzie tym bardziej jednostronnym. Gospodarze rozgromili ekipę Bartosza Bednorza w trzech setach, w każdym osiągając gigantyczną przewagę.

Wydawałoby się, że rywalizacja Sir Safety Perugia - BCC Castellana Grotte o godz. 18:00, a więc starcie mistrza Włoch z outsiderem rozgrywek, będzie toczyło się do "jednej bramki" i potrwa "godzinę z prysznicem". Co prawda gospodarze wygrali 3:0, ale każda odsłona była bardzo wyrównana.

 

Tymczasem konfrontacja, która rozpoczęła się wieczorem pomiędzy Cucicne Lube Civitanova i Leo Shoes Azimut Modeną miała być wielkim szlagierem i zaciętym bojem. Spotkały się bowiem dwie czołowe drużyny Serie A1, które do samego końca powinny liczyć się w walce o mistrzostwo kraju. Po obu stronach barykady nie brakowało gwiazd światowego formatu, a wśród nich był także Bartosz Bednorz.

 

Polski przyjmujący nie będzie miło wspominał tego meczu. Zarówno on sam, jak i jego koledzy zostali rozgromieni przez rywala w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Bednorz i spółka przekonali się o sile kapitalnych zagrywek m.in. Cwetana Sokołowa. Bułgar zanotował w tym meczu pięć asów. Warto jednak dodać, że Polak, jeśli chodzi o przyjęcie zaliczył bardzo dobry mecz. Przyjmował 21 razy, popełnił tylko jeden błąd, miał 76% przyjęć pozytywnych i 43% perfekcyjnych. 

 

W ataku niestety, było gorzej. Brakowało przede wszystkim skuteczności, która topniała wraz z narastającą bojaźliwością wobec świetnej postawy gospodarzy. Na pocieszenie należy dodać, że to nie tylko Bednorz, a Modena miała po prostu słabszy dzień, bo nawet Iwan Zajcew zaprezentował się tego dnia fatalnie. Jego mocne zagrywki w samej końcówce okazały się zbyt późnym zrywem. Włoch w całym meczu zdobył zaledwie osiem punktów, jeden więcej od Bednorza.

 

O przewadze podopiecznych Ferdinado De Giorgiego świadczą wyniki poszczególnych odsłon. To drugi triumf Cucine Lube nad Modeną w odstępie kilku dni. Oba zespoły mierzyły się bowiem w Lidze Mistrzów i wówczas także lepsi okazali się Osmany Juantorena i spółka.

 

To osiemnaste ligowe zwycięstwo siatkarzy Lube, którzy z trzema porażkami plasują się na trzeciej lokacie. Modena z bilansem piętnastu wygranych i sześciu porażek jest czwarta.

 

Cucine Lube Civitanova - Azimut  Leo Shoes Modena 3:0 (25:17,25:14,25:19)

 

WYNIKI I TABELA SERIE A1

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze