FK Dukla Praga - AC Sparta Praga: Transmisja derbów w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna
FK Dukla Praga - AC Sparta Praga: Transmisja derbów w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

W ramach 21. kolejki najwyższej czeskiej klasy rozgrywkowej dojdzie do meczu, który z pewnością elektryzuje kibiców za naszą południową granicą. W derbach Pragi naprzeciw siebie staną walcząca o utrzymanie Dukla oraz plasująca się w grupie mistrzowskiej Sparta. Transmisja meczu FK Dukla Praga - AC Sparta Praga w Polsacie Sport Extra.

Spotkania derbowe od zawsze są gwarancją dodatkowych emocji. W ramach 21. kolejki ligi czeskiej naprzeciw siebie staną dwa zespoły ze stolicy - pełniąca niechlubną rolę "czerwonej latarni" Dukla oraz plasująca się na 5. miejscu w tabeli Sparta.

 

Sytuacja pierwszej z wymienionych drużyn nie jest godna pozazdroszczenia. Podopieczni Romana Skuhravy w dwudziestu dotychczasowych kolejkach odnieśli tylko cztery zwycięstwa, tyle samo razy podzielili się punktami i aż 12 razy musieli uznać wyższość rywali.

 

O wiele lepiej idzie 12-krotnym mistrzom Czech, którzy znajdują się obecnie w grupie mistrzowskiej, choć do pełniącej funkcję lidera Slavii tracą aż siedemnaście punktów.

 

Oba zespoły mają więc inne priorytety - Sparta walczy o jak najwyższe miejsce w grupie mistrzowskiej, w kontekście walki o prawo do udziału w europejskich pucharach. Dukla zaś rozpaczliwie potrzebuje punktów, by utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Która z drużyn dopnie swego i zainkasuje w poniedziałek komplet "oczek"?

 

Od obecnego sezonu obowiązuje nowy format rozgrywek w 1. lidze czeskiej. Po 30 kolejkach fazy zasadniczej tabela zostanie podzielona na trzy grupy bez podziału punktów - drużyny z miejsc 1-6 będą walczyły o mistrzostwo kraju w systemie każdy z każdym, a z miejsc 11-16 o utrzymanie (spadek będzie dotyczył dwóch drużyn, które na koniec będą miały najmniej punktów). Najciekawiej sytuacja prezentuje się w środku tabeli - ekipy z miejsc 7-10 będą rywalizowały w systemie pucharowym (mecz i rewanż), a zwycięzcy zagrają z klubem z czwartego lub piątego miejsca (zależnie od tego czy któraś z drużyn z czołówki sięgnie po Puchar Czech) o awans do Ligi Europejskiej.

 

WYNIKI I TABELA LIGI CZESKIEJ

 

Transmisja derbów FK Dukla Praga - AC Sparta Praga od godziny 18.00 w Polsacie Sport Extra. Komentuje Grzegorz Michalewski oraz Marcin Kalita.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze