Lechia Gdańsk nie jest traktowana jako kandydat do mistrzostwa Polski?

Piłka nożna

Pomimo prowadzenia w lidze Lechia Gdańsk nie jest traktowana jako kandydat do zdobycia mistrzostwa. - W naszych szeregach jest grupa młodych piłkarzy, którzy mogą być dużym wzmocnieniem dla drużyny. Sprowadzanie zawodnika na siłę z innego klubu i kraju nie ma sensu - powiedział w Cafe Futbol Daniel Łukasik.

W Cafe Futbol Bożydar Iwanow zasugerował, że Lechia Gdańsk pomimo prowadzenia w tabeli Lotto Ekatraklasy nie jest traktowania jako kandydat do wygrania ligi. Do Lechii Gdańsk w zimowym okienku transferowym nie przyszedł ani jeden nowy zawodnik. Z klubu odeszło za to kilka znanych nazwisk.

 

- Jako piłkarze nie mamy wpływu na decyzje i politykę transferową klubu. Wykonujemy swoją pracę na boisku. Trener Piotr Stokowiec stawia na pracę z młodzieżą i stara się promować młodych piłkarzy. Wydaje mi się, że jest to słuszna koncepcja i należy dawać szansę na grę zawodnikom z rezerw i grup juniorskich. Niezależnie od przepisów i obowiązku wystawiania w składzie młodzieżowców, każdy nowy piłkarz musi udowodnić swoją wartość i przydatność dla drużyny - powiedział Augustyn.

 

W Lechii gra aż czternastu piłkarzy poniżej 24 roku życia. Najmłodszy z nich to 16-letni obrońca Filip Dymerski.

 

- W naszych szeregach jest grupa młodych piłkarzy, którzy mogą być dużym wzmocnieniem dla drużyny. Sprowadzanie zawodnika na siłę z innego klubu i kraju nie ma sensu. Do drużyny trafia wielu młodych zdolnych piłkarzy często z zagranicznym obywatelstwem i uważam, że taki sposób wzmacniania zespołu jest dobrym rozwiązaniem - dodał Łukasik.

 

Cała rozmowa z Błażejem Augustynem i Danielem Łukasikiem w załączonym materiale wideo.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze