MŚ Seefeld 2019: Skoczkowie Norwegii mocno osłabieni

Zimowe
MŚ Seefeld 2019: Skoczkowie Norwegii mocno osłabieni
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Norwegii w skokach narciarskich wystąpi na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld bez Daniela Andre Tandego. Kontuzja kolana, której nabawił się przed tygodniem w Finlandii, okazała się poważniejsza niż sądzono. Jego miejsce zajął junior Thomas Aaasen Markeng. Mistrzostwa w Austrii rozpoczną się 20 lutego i potrwają do 3 marca.

Tande uszkodził kolano podczas upadku na skoczni w Lahti. Po kilku dniach badań lekarze poinformowali w niedzielę kierownictwo reprezentacji, że skoczek nie będzie mógł trenować przez przynajmniej sześć tygodni. Drugi z zawodników, który miał upadek podczas tych samych zawodów - Andreas Stjernen znalazł się w składzie na mistrzostwa świata.

 

Poza nim trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl powołał Johanna Andre Forfanga, Halvora Egnera Graneruda, Roberta Johanssona i Thomasa Aasena Markenga.

 

- Pomimo, że bardzo brakuje nam Daniela, to uważam, że mamy w miarę silny skład i szanse na medale. Sezon, jak dotychczas, był dla nas bardzo trudny i brakuje nam przede wszystkim regularności. Ostatnio jednak zauważyłem pozytywny trend i spory potencjał m.in. u młodego Markenga. Wierzę więc w moich podopiecznych - powiedział Stoeckl cytowany na stronie norweskiej federacji narciarskiej.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze