NHL: "Bluesmani" seryjnie wygrywają i nie tracą bramek

Hokeiści St. Louis Blues na wyjeździe wygrali z Minnesota Wild 4:0 w niedzielnym meczu ligi NHL. To ich 10. zwycięstwo z rzędu. W trzech ostatnich spotkaniach nie stracili ani jednego gola.

Aż osiem wygranych "Bluesmani" zanotowali na obcych lodowiskach, a tylko dwa u siebie. Seria bez straconej bramki trwa od 187 minut i 16 sekund, a zaczęła się w meczu z New Jersey Devils (8:3) 12 lutego. Potem pokonali jeszcze Arizona Coyotes 4:0, Colorado Avalanche 3:0 i Wild 4:0.

W niedzielnym spotkaniu na listę strzelców wpisali się: Władimir Tarasienko (miał również dwie asysty), Ryan O'Reilly, Vince Dunn i Brayden Schenn. Wynik został ustalony po 33 minutach. Bramkarz Blues Jordan Binnington obronił 31 strzałów.

Ostatnią porażkę w lidze zespół z St. Louis poniósł 21 stycznia - 3:4 z ekipą Kings w Los Angeles.

W meczu Florida Panthers z Montreal Canadiens (6:3) drugim w karierze hat-trickiem popisał się Fin Aleksander Barkov z drużyny triumfatorów.

Barkov rozpoczął strzelanie w 4. minucie, a w 14. gospodarze prowadzili już 3:1. Wówczas słabo broniącego Antti Niemi - sześć udanych interwencji na dziewięć uderzeń, między słupkami Canadiens zastąpił Carey Price. Jego statystyki były znacznie lepsze 24/26.

W Anaheim miejscowi Ducks pokonali broniących tytułu Washington Capitals 5:2. Po dwa trafienia zaliczyli Adam Henrique i Jakob Silfverberg, a Ryan Miller został najlepszym amerykańskim bramkarzem w klasyfikacji wszech czasów - ma na koncie 375 zwycięstw. Wyprzedził Johna Vanbiesbroucka.

Z powodu kontuzji kolana Miller opuścił aż 24 mecze, a niedzielny występ był jego pierwszym od 9 grudnia.

Dla Capitals 40. gola w obecnych rozgrywkach uzyskał Aleksander Owieczkin. W ten sposób został czwartym graczem w historii NHL, który w co najmniej 10 sezonach strzelał po 40 i więcej bramek.

W hali Honda Center uhonorowano Scotta Niedermayera, który zakończył 18-letnią karierę w 2010 roku. Ducks zastrzegli koszulkę z numerem 27., a wcześniej uczynili to New Jersey Devils. W historii NHL jest dziewięciu hokeistów uhonorowanych przez dwa kluby.

Niedermayer czterokrotnie wywalczył najcenniejsze hokejowe trofeum - Puchar Stanleya, trzy razy z Devils i raz z Ducks (jedyny tytuł "Kaczorów").