Paris Saint-Germain ucieka rywalom, remis wicelidera

Broniący tytułu piłkarze Paris Saint-Germain pokonali w niedzielę na wyjeździe Saint-Etienne 1:0 w 25. kolejce francuskiej ekstraklasy i mimo dwóch zaległych meczów mają już 12 punktów przewagi nad Lille. Wicelider zremisował tego dnia u siebie z Montpellier 0:0.

Bramkę na wagę wyjazdowego zwycięstwa PSG zdobył w 73. minucie Kylian Mbappe, który w dość trudnej sytuacji popisał się efektownym uderzeniem z woleja z około dwunastu metrów.

To jego 19. gol w sezonie, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

Jego drużyna, podbudowana niedawnym wyjazdowym zwycięstwem 2:0 nad Manchesterem United w 1/8 finału Ligi Mistrzów, umocniła się natomiast na pozycji lidera francuskiej ekstraklasy. Ma 62 punkty i dwa zaległe spotkania. Drugi w tabeli zespół Lille po bezbramkowym remisie z szóstym Montpellier zgromadził dotychczas 50 pkt.

Dzień wcześniej piłkarze AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, pokonali u siebie FC Nantes 1:0 i awansowali na 16. miejsce. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie w ekipie aktualnego wicemistrza kraju.

Zespół z Księstwa, który w tym sezonie niespodziewanie walczy o utrzymanie, od czasu powrotu na ławkę trenerską Portugalczyka Leonardo Jardima spisuje się coraz lepiej. W ostatnich trzech spotkaniach zdobył siedem punktów. Łącznie ma ich 22.

Jedyną bramkę w starciu z Nantes zdobył w 13. minucie zamykający z prawej strony szybką akcję gości Portugalczyk Gelson Martins, wypożyczony pod koniec stycznia z Atletico Madryt.