- Mecz fragmentami się podobał, szczególnie w pierwszej połowie. Druga połowa była bardzo rozczarowująca, zabrakło energii z pierwszej części spotkania. Obie drużyny były bardzo dobrze taktycznie ustawione. (...) Wydaje mi się, że obaj trenerzy będą zadowoleni z tego remisu mimo wszystko. Ja jestem rozczarowany drugą połową, szczególnie jeśli chodzi o Liverpool - opisywał swoje wrażenia Jerzy Dudek, który w 2005 roku wygrał Ligę Mistrzów w barwach "The Reds".

 

- Wygranym tego spotkania jest na pewno Bayern Monachium. Nie spodziewałem się, że ten zespół może w takim tempie przez dziewięćdziesiąt minut grać w defensywie. Obrona zagrała bardzo dobrze, ale tylko dlatego, że druga linia i nawet Robert Lewandowski wracali na własną połowę. Zagęścili defensywę i Liverpool nie mógł znaleźć złotego środka, by rozwinąć skrzydła - zauważył Wichniarek.

 

- Liverpool nie miał lidera. Osoba Virgila van Dijka jest tutaj kluczowa. To wpływało na brak swobody w rozgrywaniu piłek i oczywiście wysoki pressing, który rywale wytrzymali. Trener Niko Kovac zneutralizował wszystkie atuty Liverpoolu. (…) Bayern Monachium pokazał większe doświadczenie i lepsze przygotowanie taktyczne. Nikt nie spodziewał się, że może zagrać tak dobrze w defensywie. To zasługa Kovaca - ocenił były selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Gmoch.

 

Rewanż zostanie rozegrany 13 marca w Niemczech.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.