Kołtoń i Feddek śladami The Reds i... The Beatles (WIDEO)

Piłka nożna

Przy okazji meczu Liverpool FC - Bayern Monachium nasi komentatorzy Roman Kołtoń i Marcin Feddek postanowili zwiedzić najciekawsze miejsca w mieście The Beatles. Gdzie się udali? Zapraszamy na wycieczkę śladami The Reds i legendarnej brytyjskiej kapeli.

Kołtoń i Feddek zwiedzanie rozpoczęli od miejsca, które jest wizytówką rockowego zespołu The Beatles.

 

- Jesteśmy przed wejściem do muzeum Beatlesów. Miejsce, które jest oblegane niemal non-stop przez turystów. Każda osoba, która przyjedzie do Liverpoolu powinna się tutaj znaleźć, ponieważ jest to kawałek muzycznej historii. Warto poświęcić tutaj przynajmniej dwie, trzy godziny, aby spokojnie zwiedzić całe muzeum - powiedział Feddek.

 

W środku na turystów czeka cały zbiór pamiątek, od winyli przez płyty, koszulki, szaliki i wiele innych pamiątek i drobiazgów.


Kolejnym punktem wycieczki był pub Cavern Club.

 

- Skoro jesteśmy już w Liverpoolu to celebrujemy miasto muzyki. Miejscowość ta celebruje również Bayern Monachium. Znajdują się tutaj  flagi. Pięknie wygląda to przystrojone centrum. Zmierzam właśnie do Marcina Feddka, który pokaże mi absolutnie szczególne miejsce w Liverpoolu - przyznał Kołtoń.

 

- Absolutnie kultowe miejsce. Carven Club - tu się wszystko zaczęło w styczniu 1957 roku. Później The Beatles po kilku miesiącach znów tu wrócili. Po raz kolejny zagrali i wtedy okrył ich cały świat. To z tego klubu wypłynęli. Tutaj grali po raz pierwszy - wtórował Feddek. 

 

- Czy Jerzy Dudek tu grał? - zapytał Kołtoń

 

- Na pewno grał na Anfield, ale czy tutaj grał na gitarze? Możliwe - odpowiedział Feddek.

 

Z pewnością bywał w Carven Club król futbolu Pele. Nie było go jednak w fanclubie The Reds, gdzie później przenieśli się nasi komentatorzy. Szczególnie nie spodobała się im koszulka jednego z byłych piłkarzy Liverpoolu, obecnie krytyka Roberta Lewandowskiego, czyli Dietmara Hamanna. Próżno było jednak szukać koszulek bohatera finału Ligi Mistrzów z 2005 roku. Ponoć trykot Dudka rozchodzi się w Liverpoolu jak ciepłe bułeczki.

 

- Chciałbym kupić koszulkę Hamanna i zadedykować ją kapitanowi reprezentacji Polski - stwierdził Feddek.

 

Finalnym punktem wycieczki dziennikarzy Polsatu Sport był pomnik The Beatles, na którym znalazła się cała legendarna czwórka muzyków - John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr. To w tym miejscu odbył się ich ostatni koncert. Był grudzień 1965.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Roman Kołtoń i Marcin Feddek z Liverpoolu, PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze