Dotychczasowa kadencja trenera Brzęczka nie jest usłana różami. W sześciu spotkaniach pod jego wodzą kadra jeszcze nie wygrała (trzy remisy oraz tyle samo porażek). Mimo to selekcjoner ma w ostatnim czasie sporo powodów do zadowolenia. Przede wszystkim polscy napastnicy świetnie radzą sobie w tym sezonie w ligach zagranicznych.

 

O ile Robert Lewandowski przyzwyczaił wszystkich do bicia rekordów strzeleckich w Bundeslidze, to jego młodsi koledzy dopiero wchodzą w tę "rolę" przede wszystkim w Serie A. Krzysztof Piątek po wyjeździe do Włoch robi prawdziwą furorę. Przez pierwszą część sezonu strzelał gole dla Genoi, a po transferze do Milanu również nie spuścił z tonu. W ostatnich tygodniach skuteczność zatracił napastnik SSC Napoli Arkadiusz Milik, ale miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe. 

 

Po powrocie do Wisły Kraków, do regularnych występów wróci na pewno Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy zdążył już strzelić nawet premierowego gola w nowym-starym klubie.

 

Podstawowym graczem SSC Napoli na dobre stał się Piotr Zieliński, który coraz lepiej radzi sobie na włoskich boiskach. Powodów do uśmiechu dostarcza selekcjonerowi również Kamil Grosicki. "Grosik" od dłuższego czasu znowu decyduje o sile ofensywnej Hull City. Do tego wysoką i równą formę przez cały sezon prezentują również etatowi bramkarze reprezentacji Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny.

 

 

Transmisja z konferencji prasowej Jerzego Brzęczka od godziny 11:00 na Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport News.