Miszkiń: Parzęczewski będzie szybszy od Chudinova

Sporty walki

Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) zadebiutuje w wadze superśredniej podczas gali MB Boxing Night "Ostatni Taniec" w katowickim Spodku. Zmierzy się z byłym tymczasowym mistrzem świata Dmitrijem Chudinovem (21-4-2, 13 KO). - Chudinov robi wszystko poprawnie, ale jego szybkość nie jest imponująca. Parzęczewski będzie szybszy w tym pojedynku - powiedział ekspert Polsatu Sport Maciej Miszkiń.

Chudinov w przeszłości był tymczasowym mistrzem świata organizacji WBA. Na swoim koncie ma wygrane m.in. z Jorge Navarro, Patrickiem Nielsenem czy Mehdi Mouadlą. - To dobry rywal. Parzęczewski jest wysoko w światowych rankingach, więc nie można było dać mu przeciwnika, który jest zbyt nisko - ocenił Miszkiń.

 

Parzęczewski aktualnie w rekordzie notuje serię czternastu zwycięstw z rzędu i zajmował czołowe pozycje w rankingach światowych organizacji w kategorii półciężkiej. - Parzęczewski nie zmienia kategorii na wyższą, w której nie wie, ile mogą ważyć ciosy, tylko na niższą. On oscylował wokół tej kategorii wagowej, więc nie będzie to dla niego dużym problemem - powiedział ekspert Polsatu Sport.

 

Zdaniem Miszkinia decydującą kwestią będzie szybkość. - Chudinov nie jest najszybszym zawodnikiem. W niższej kategorii największym problemem jest waga i to, jak zachowa się kondycja. Robert nie ma z tym problemów, więc o jego kondycję jestem spokojny, jeśli będzie umiał oddychać - ocenił.

 

- Szybkość może w ringu zabić, jeśli schodzi się do niższej kategorii. Tam wszystko dzieje się nieco szybciej. Chudinov jest wolniejszy od wielu zawodników z kategorii półciężkiej. Robi wszystko poprawnie, ale szybkość nie jest imponująca. Parzęczewski będzie szybszy w tym pojedynku - podsumował.

 

Aktualna karta walk MB Boxing Night: "Ostatni Taniec":


Robert Parzęczewski (22-1, 15 KO) vs Dmitrii Chudinov (21-4-2, 13 KO)
Damian Jonak (41-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Mariusz Wach (33-4, 17 KO) vs TBA
Patryk Szymański (19-0-1, 10 KO) vs Robert Talarek (23-13-2, 15 KO)
Damian Wrzesiński (16-1-2, 5 KO) vs Kamil Młodziński (11-2-4, 6 KO)

 

Cała wypowiedź Macieja Miszkinia w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze