UFC 236: Gastelum - Adesanya o tymczasowy pas wagi średniej!

Sporty walki

Problemy zdrowotne Roberta Whittakera (20-4, 9 KO, 5 SUB), mistrza UFC w wadze średniej, sprawiły, że organizacja UFC postanowiła zestawić walkę o pas tymczasowy. Na gali UFC 236 Kelvin Gastelum (15-3-1NC, 6 KO, 4 SUB) zmierzy się z Israelem Adesanyą (16-0, 13 KO).

Whittaker miał zmierzyć się z Gastelumem na gali UFC 234 w Melbourne. Na kilka godzin przed jej rozpoczęciem trafił jednak do szpitala. Po zdiagnozowaniu przepukliny stało się jasne, że jego występ jest niemożliwy. Lekarze nie dopuścili do tego starcia, a Australijczyk po raz kolejny wypadł z rozpiski. Wcześniej stało się tak po zakażeniu gronkowcem.

 

W Melbourne doszło do ważnego dla układu sił starcia właśnie w kategorii średniej. Israel Adesanya pokonał na punkty Andersona Silva i od razu zaczął domagać się walki o pas. Podobny ton przyjął Gastelum. Obaj znaleźli się na kursie kolizyjnym, co postanowiła wykorzystać największa organizacja MMA na świecie.

We wtorek Brett Okamoto z ESPN poinformował, że do starcia Gastelum - Adesanya dojdzie na UFC 236, która odbędzie się 13 kwietnia. Stawką będzie tymczasowy pas wagi średniej.

 

Adesanya jest niepokonany w zawodowej karierze, podczas gdy jego przeciwnik znajduje się na fali dwóch kolejnych zwycięstw. Po raz ostatni walczył w maju 2018 roku, kiedy pokonał niejednogłośnie na punkty Jacare Souzę.

Gale UFC można oglądać na sportowych antenach Polsatu!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze