Whittaker miał zmierzyć się z Gastelumem na gali UFC 234 w Melbourne. Na kilka godzin przed jej rozpoczęciem trafił jednak do szpitala. Po zdiagnozowaniu przepukliny stało się jasne, że jego występ jest niemożliwy. Lekarze nie dopuścili do tego starcia, a Australijczyk po raz kolejny wypadł z rozpiski. Wcześniej stało się tak po zakażeniu gronkowcem.

 

W Melbourne doszło do ważnego dla układu sił starcia właśnie w kategorii średniej. Israel Adesanya pokonał na punkty Andersona Silva i od razu zaczął domagać się walki o pas. Podobny ton przyjął Gastelum. Obaj znaleźli się na kursie kolizyjnym, co postanowiła wykorzystać największa organizacja MMA na świecie.

We wtorek Brett Okamoto z ESPN poinformował, że do starcia Gastelum - Adesanya dojdzie na UFC 236, która odbędzie się 13 kwietnia. Stawką będzie tymczasowy pas wagi średniej.

 

Adesanya jest niepokonany w zawodowej karierze, podczas gdy jego przeciwnik znajduje się na fali dwóch kolejnych zwycięstw. Po raz ostatni walczył w maju 2018 roku, kiedy pokonał niejednogłośnie na punkty Jacare Souzę.

Gale UFC można oglądać na sportowych antenach Polsatu!