Wolny w izolatce! Walczy z chorobą i czasem

Zimowe
Wolny w izolatce! Walczy z chorobą i czasem
fot. Cyfrasport

Jeden z bohaterów drużynowego zwycięstwa z Willingen Jakub Wolny walczy z przeziębieniem. 23-letni skoczek nie wziął udziału we wtorkowym spotkaniu z mediami w Seefeld. Dla bezpieczeństwa innych reprezentantów przebywa na razie w izolatce.

Dzień po konkursie indywidualnym w niemieckim Willingen Biało-Czerwoni udali się do Seefeld, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019. Po przyjeździe do austriackiej miejscowości, na problemy zdrowotne zaczął skarżyć się Wolny. Narzekał na ból gardła oraz gorączkę. Z tego powodu sztab szkoleniowy zareagował błyskawicznie. Zdecydował, że umieści zawodnika w osobnym pokoju, aby przez przypadek nie zaraził kolegów z reprezentacji.

 

Stefan Horngacher nie zabrał na konferencję Wolnego, który ostatnią noc spędził w samotności. Dołączy on do swoich kolegów, kiedy poczuje się lepiej. Polak nie wystąpił również we wtorkowej sesji treningowej.

 

- Ze względu na problemy zdrowotne Kuby zdecydowaliśmy, że nie weźmie udziału w treningu. Teraz potrzebuje spokoju, aby jak najszybciej wrócić do pełni sił. Wierzymy, że w środę będzie już znacznie lepiej i będzie mógł wziąć udział w środowym treningu na Bergisel - powiedział szkoleniowiec polskiej kadry.

 

Mistrzostwa świata w Seefeld startują w środę, 20 lutego. Skoczkowie rywalizację rozpoczną natomiast w piątek na skoczni w Innsbrucku o punkcie HS 130. Na ten dzień zaplanowano kwalifikacje do konkursu indywidualnego.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie