FEN 24: Hitowe starcia na Torwarze!

Sporty walki

W stolicy federacja FEN przygotowała fanom hitowe starcie o pas kat. półśredniej pomiędzy Andrzejem Grzebykiem a Kamilem Gniadkiem. Do tego freak fight dwóch raperów: Arab VS Wujek Samo Zło. Oprócz nich w klatce zaprezentują się między innymi mistrzowie w formule K-1: Arkadiusz Wrzosek i Radosław Paczuski oraz Kamil Łebkowski, który wciąż marzy o pasie mistrzowskim FEN. Do tego do występów w MMA w Warszawie powrócą: Kamila Porczyk i Marcin Naruszczka!

Arkadiusz Wrzosek w październiku 2017 roku zdobył pas czempiona pokonując pewnie przed czasem Niko Fallina. W marcu 2018 roku obronił tytuł zwyciężając jednogłośną decyzją sędziów z Arturem Bizewskim. Radosław Paczuski mistrzem FEN jest krócej od Wrzoska, gdyż pas zdobył chwilę po tym, jak jego klubowy kolega rozprawił się z Bizewskim. Decyzją sędziów pokonał wtedy Stanisława Zaniewskiego. 16 marca zawodnik z Warszawy po raz pierwszy jako mistrz wejdzie do oktagonu.

 

Gniadek to stary dobry znajomy FEN. Pochodzący ze Szczecina zawodnik czterokrotnie walczył pod szyldem federacji i za każdym razem zwyciężał. „The Undertaker” zaczynał od grapplingu i ju-jitsu (zdobył m.in. srebrny medal mistrzostw Europy Ju-Jitsu No-Gi 2012 w Londynie), ale szybko zdecydował się na MMA – pierwszą zawodową walkę stoczył mając zaledwie 17 lat. Doświadczenie w nowej dyscyplinie zbierał tocząc zacięte boje m.in. z przyszłymi zawodnikami UFC – Artemem Lobovem i Łukaszem Sajewskim. Podczas gali FEN 22 w Poznaniu w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut pokonał Jacka Jędraszczyka, co otworzyło mu drogę po pas.

 

Kup bilet na galę FEN 24 w Warszawie tutaj!

 

Karta walk FEN 24:

+95 kg, K-1: Arkadiusz Wrzosek - Patrick Schmid *
77 kg, MMA: Andrzej Grzebyk - Kamil Gniadek *
85 kg, K-1: Radosław Paczuski - TBA *
55 kg, MMA: Kamila Porczyk - Anita Bekus
80 kg: Arab - Wujek Samo Zło
120 kg MMA: Grzegorz Ciepliński - Szymon Bajor
66 kg, MMA: Kamil Łebkowski - Adrian Zieliński
84 kg, MMA: Bartosz Leśko - Marcin Naruszczka
77 kg, MMA: Marcin Krakowiak - Michał Tarabańka
70 kg, K-1: Robert Rajewski - Michał Gęsiarz

 

* Stawką tych pojedynków będą pasy mistrzowskie federacji Fight Exclusive Night.

 

Kup bilet na galę FEN 24 w Warszawie tutaj!

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze