Liga Europy: Pewne zwycięstwo i awans Sevilli

Piłkarze Sevilli FC pokonali 2:0 S.S Lazio w meczu rewanżowym 1/16 finału Ligi Europy. Drużyna z Estadio Ramón Sánchez Pizjuán tym samym jako pierwsza zameldowała się w gronie 32 najlepszych drużyn rozgrywek.

Pierwszy mecz 1/16 Ligi Europy pomiędzy Lazio i Sevillą zakończył się skromnym zwycięstwem gości. Jedyną bramkę w 22 minucie strzelił Wissam Ben Yedder. Rzymianie, aby myśleć o korzystnym wyniku na wyjeździe musieli zdobyć bramkę, a najlepiej kilka, nie tracąc przy okazji żadnej.

Rewanż na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán rozpoczął się niemal identycznie, jak w stolicy Włoch. Wszystko zaczęło się od błędu w środku pola Sergeja Milinkovicia-Savicia, który podał do tyłu, wprost do napastników Sevilli. Piłkę przejął Ben Yedder, przebiegł niemal pół boiska i odegrał do ustawionego na czystej pozycji Pablo Sarabii. Strzał Hiszpana niefortunnie sparował przed siebie bramkarz Thomas Strakosha. Futbolówka trafiła pod nogi niepilnowanego Ben Yeddera, który nie zwykł takich okazji marnować. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20 minucie. Trafienie Francuza było setnym golem sewilczyków w europejskich pucharach.

Kibice Orłów na swoją pierwszą szansę musieli poczekać do... 39 minuty. Tym razem w środkowej części boiska zagapili się zawodnicy Pablo Machina. Momentalnie wykorzystał to Felipe Caicedo, który podał futbolówkę do Ciro Immobile. Strzał reprezentanta Włoch powędrował jednak wysoko nad bramką gospodarzy.

O wielkim szczęściu na początku drugiej połowy mogą mówić piłkarze Lazio. Po dośrodkowaniu w pole karne rzymian główkował Sarabia, a strzał Silvy odbił się jeszcze od Stefana Radu i minął o kilkadziesiąt centymetrów prawy słupek bramki.

To pobudziło piłkarzy Simone Inzaghiego, którzy ruszyli do ataku, zamykając gospodarzy na własnej połowie. Wyśmienitej okazję na wyrównanie miał Francesco Acerbi, który wyszedł na sam na sam z Thomasem Strakoshą. Górą w tym pojedynku był albański golkiper.

Los uśmiechnął się do gości po godzinie gry. Drugą żółtą kartkę za faul na Romulo, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Vazquez i sewilczycy kończyli mecz w "dziesiątkę". Chwilę później siły się wyrównały, bo czerwień za ostre wejście otrzymał Adam Marusic.

Gdy wydawało się, że to przyjezdni prędzej czy później doprowadzą do wyrównania - piłkarze z Primera Division podwyższyli wynik. Dwójkową akcję Navas - Sarabia celnym strzałem wykończył ten drugi - tym samym grzebiąc nadzieje gości na awans do 1/8 finału Ligi Europy.

Sevilla FC - S.S. Lazio 2:0 (1:0)

Bramki: Ben Yedder 20, Sarabia 78

Sevilla FC: Tomas Vaclik - Gabriel Mercado, Simon Kjaer, Sergi Gomez - Jesus Navas, Franco Vazquez, Roque Mesa (81' Marko Rog), Pablo Sarabia, Sergio Escudero (6' Quincy Promes) - Andre Silva (63' Ibrahim Amadou), Wissam Ben Yedder

S.S. Lazio: Thomas Strakosha - Patric Gabarron (48' Joaquin Correa), Francesco Acerbi, Stefan Radu - Adam Marusic, Sergej Milinkovic-Savic (56' Romulo), Milan Badelj (76' Riza Durmisi), Danilo Cataldi, Senad Lulic - Ciro Immobile, Felipe Caicedo

Żółte kartki: Vazquez - Patric, Caicedo, Immobile

Czerwona kartka: Vazquez (za dwie żółte kartki) - Marusic

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.