Liga Mistrzów: Schalke - Manchester City 2:3. Relacja, skrót meczu

Wielkie widowisko zapewnili kibicom w Gelsenkirchen piłkarze Schalke i Manchesteru City! Obywatele po emocjonującym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pokonali na wyjeździe Królewsko-Niebieskich 3:2 i są bliżej awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Bohaterem spotkania był VAR i... Ederson.

Zgodnie z oczekiwaniami, za sprawą Sergio Aguero, na prowadzenie w 18. minucie wyszli piłkarze Manchesteru City. Duży udział przy golu miał bramkarz gospodarzy Ralf Fahrmann, który niefortunnie wybił piłkę pod nogi nadbiegającego Davida Silvy. Hiszpan wykorzystał gapiostwo obrońcy i podał do niepilnowanego napastnika "The Citizens".

Goście absolutnie dominowali na boisku i wydawało się, że na przerwę zejdą przy wyniku 1:0. Wtedy do głosu doszedł VAR. Najpierw po strzale Daniela Caliguiuriego piłkę w polu karnym zagrał ręką Nicolas Otamendi. Sędzia wskazał na narożnik boiska, ale po interwencji zawodników Schalke i weryfikacji wideo wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Nabil Bentaleb. Była 38 minuta.

To nie był jednak koniec kłopotów zawodników Pepa Guardioli. Pięć minut później walczący o futbolówkę w polu karnym Fernandinho faulował Salifa Sane. Tym razem arbiter nie miał wątpliwości i podyktował drugą "jedenastkę". Kolejny raz do piłki podszedł Bentaleb i tym razem uderzeniem w lewy górny róg nie dał żadnych szans Edersonowi. W Gelsenkirchen do przerwy pachniało sensacją.

Po zmianie stron Obywatele jeszcze bardziej przycisnęli gospodarzy, ale na ich nieszczęście od 68 minuty musieli radzić sobie w "dziesiątkę". Drugi żółtym kartonikiem, a w efekcie czerwonym, został ukarany Argentynczyk Otamendi.

Mimo przewagi liczebnej Królewsko-Niebieskich - Manchester City nie dawał za wygraną. W 85 minucie bramkę wyrównująca zdobył Niemiec Leroy Sane, który zaledwie siedem minut wcześniej pojawił się na murawie. Gdy wydawało się, że więcej goli nie zobaczymy jeszcze raz dali o sobie znać goście.

Raahem Sterling otrzymał krosowe podanie od... Edersona, który zaliczył asystę przy trafieniu reprezentanta Anglii. Prawdziwy roller-coaster zakończył się szczęśliwie dla "The Citizens". Pep Guardiola odetchnął, natomiast gospodarze mogą czuć niedosyt.

Zwycięstwo, a później remis był na wyciągnięcie ręki.

Schalke 04 - Manchester City 2:3 (2:1)

Bramki: Bentaleb 38, 45 - Aguero 18, Sane 85, Sterling 90

Schalke: Ralf Fahrmann - Jeffrey Bruma, Salif Sane, Matija Nastasic - Daniel Caligiuri, Suat Serdar, Nabil Bentaleb, Weston McKennie (Steven Skrzybski 77'), Bastian Oczipka - Hamza Mendyl (Guido Burgstaller 65'), Mark Uth (Amine Harit 88')

Manchester City: Ederson Moraes - Kyle Walker, Fernandinho, Nicolas Otamendi, Aymeric Laporte - Ilkay Gundogan, David Silva (Vincent Kompany 70'), Bernardo Silva, Kevin De Bruyne (Oleksandr Zinchenko 87') - Raheem Sterling, Sergio Aguero (Leroy Sane 78')

Czerwona kartka: Otamendi 68'

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.