Liga Mistrzów: To on zatrzymał Barcelonę? Fenomenalne interwencje Lopesa (WIDEO)

Podczas meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Olympique Lyon - FC Barcelona z fenomenalnej strony pokazał się bramkarz gospodarzy Anthony Lopes. Portugalczyk udaremniał kolejne ataki przeciwników, za co był chwalony zarówno przez kolegów z drużyny, jak i piłkarzy "Blaugrany"!

Lopes zachował koncentrację od pierwszej do ostatniej minuty spotkania rozgrywanego na Parc Olympique Lyonnais. Ekipa z Barcelony stworzyła sobie aż 25 sytuacji strzeleckich, jednak dzięki kapitalnej dyspozycji bramkarza Olympique'u na tablicy wyników cały czas wyświetlało się 0:0.

Lopes bronił jak w transie i był najpewniejszym punktem gospodarzy, czego wyraz dał między innymi pod koniec pierwszej połowy, gdy udaremnił próbę Ousmane'a Dembele. 22-letni Francuz zakręcił obrońcami Lyonu w ich polu karnym i znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz przegrał ten pojedynek.

Świetną postawę golkipera docenili również piłkarze Barcelony. Po jednej z interwencji Portugalczyka poklepał po plecach Lionel Messi, a po meczu gratulacje złożył mu Nelson Semedo.

Zobaczcie kompilację interwencji Anthony'ego Lopesa w meczu z FC Barcelona. Rewanż zostanie rozegrany 13 marca na Camp Nou.

W załączonym materiale wideo interwencje Lopesa w meczu z FC Barcelona.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.