NHL: St. Louis Blues z serią, jakiej jeszcze nie mieli

Hokeiści St. Louis Blues po dogrywce pokonali przed własną publicznością Toronto Maple Leafs 3:2, odnosząc 11. z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. To rekordowa seria wygranych w historii tego zespołu.

Blues objęli dwubramkowe prowadzenie w pierwszej tercji po golach Jadena Schwartza (11. minuta) i Coltona Parayko (18.). Jednak w trzeciej tercji do siatki gospodarzy trafili Zach Hyman (47.) i Auston Matthews (58.), doprowadzając do wyrównania. Były to pierwsze gole stracone przez ekipę z St. Louis po 233 minutach i 50 sekundach z czystym kontem. Klubowy rekord pod tym względem ustanowiony został w 2016 roku i wynosi 258 minut i 30 sekund.

Wynik spotkania ustalił 34 sekundy po rozpoczęciu dogrywki Ryan O'Reilly.

Blues zajmują piąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Zgromadzili 69 punktów i mają 10 straty do prowadzącej ekipy Calgary Flames, przy jednakowej liczbie rozegranych meczów (po 59). Maple Leafs są z kolei na czwartej pozycji w Konferencji Wschodniej - 76 pkt. Niekwestionowanym liderem jest Tampa Bay Lightning, która we wtorek pokonała na wyjeździe Philadelphia Flyers 5:2, odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu, i powiększyła dorobek do 96 pkt.