Sensacyjna porażka Jastrzębskiego Węgla! Byli podopieczni bezlitośni dla Santilliego

W meczu 21. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla niespodziewanie przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3. Trener jastrzębian Roberto Santilli nie zdołał więc ograć swych byłych podopiecznych.

Jastrzębski Węgiel rywalizuje z ONICO Warszawa o drugie miejsce w tabeli, które gwarantuje bezpośredni awans do półfinałów. Porażka z Indykpolem AZS może skomplikować starania ekipy z Jastrzębia-Zdroju o tę premiowaną lokatę.

Już pierwszy set dostarczył ogromnych emocji. Siedem piłek setowych nie wystarczyło jastrzębianom do skończenia tej partii. Wykorzystali to olsztynianie, którzy zwieńczyli seta skutecznym atakiem Robberto Andrigi (31:33). Drugi set również długo był wyrównany, ale od stanu inicjatywę przejęli Pomarańczowi, którzy wygrali 25:21.

Trzecia partia znów zakończyła się rywalizacją na przewagi, tym razem zwycięsko wyszli z niej gospodarze (27:25). Czwartą wygrali olsztynianie. Choć w środkowej części jastrzębianie mieli wyraźną przewagę (15:11), goście odrobili straty (20:20) i zdołali doprowadzić do tie-breaka (22:25). W nim przeważali siatkarze Indykpolu AZS, którzy po skutecznym ataku Jana Hadravy mogli się cieszyć z zaskakującego zwycięstwa.

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (24), Christian Fromm (21), Julien Lyneel (20) – Jastrzębski Węgiel; Jan Hadrava (19), Marcel Lux (19), Miłosz Zniszczoł (13), Robbert Andriga (13), Paweł Pietraszko (11) – Indykpol AZS. MVP: Marcel Lux.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (31:33, 25:21, 27:25, 22:25, 13:15)

Jastrzębski Węgiel: Julien Lyneel, Grzegorz Kosok, Dawid Konarski, Christian Fromm, Piotr Hain, Lukas Kampa – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Paweł Rusek.
Indykpol AZS: Miłosz Zniszczoł, Paweł Woicki, Robbert Andriga, Paweł Pietraszko, Jan Hadrava, Marcel Lux – Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Kańczok, Radosław Gil, Sebastian Warda, Serhiy Kapelus.

***

W pozostałych meczach 21. kolejki nie było sensacji. Lider tabeli – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – pewnie wygrał w Lubinie. Outsider z Będzina urwał seta w Zawierciu. GKS Katowice zdobył komplet punktów w starciu z Chemikiem Bydgoszcz. Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli siatkarze Asseco Resovii, którzy pokonali 3:1 Trefla Gdańsk.

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 22:25, 22:25)

Cuprum: Luke Smith, Przemysław Smoliński, Maciej Gorzkiewicz, Jakub Wachnik, Mariusz Marcyniak, Jakub Ziobrowski – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Kert Toobal, Bartłomiej Zawalski, Adrian Patucha, Igor Grobelny, Filip Biegun, Damian Boruch.
ZAKSA: Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Łukasz Kaczmarek, Rafał Szymura, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti – Paweł Zatorski (libero) oraz Przemysław Stępień, James Shaw.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 27:25).

Aluron Virtu: Marcin Waliński, Bartosz Gawryszewski, Grzegorz Bociek, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Michał Masny – Taichiro Koga (libero) oraz Michał Żuk, Mateusz Malinowski, Arshdeep Dosanjh, Kamil Semeniuk, Krzysztof Rejno.
MKS: Artur Ratajczak, Lukas Tichacek, Adrian Buchowski, Bartłomiej Grzechnik, Rafał Faryna, Jake Langlois – Michał Potera (libero) oraz Tomasz Kowalski, Jan Fornal.

GKS Katowice – Chemik Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 25:13)

GKS: Marcin Komenda, Tomas Rousseaux, Emanuel Kohut, Bartosz Krzysiek, Rafał Sobański, Bartłomiej Krulicki – Bartosz Mariański (libero) oraz Karol Butryn.
Chemik: Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Nikola Kovacevic, Maksim Marozau – Adam Kowalski (libero) oraz Paweł Gryc, Marcin Karakuła, Jan Lesiuk, Mateusz Siwicki.

Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 29:27)

Asseco Resovia: Jakub Jarosz, Kawika Shoji, Thibault Rossard, Rafał Buszek, Marcin Możdżonek, David Smith – Mateusz Masłowski (libero) oraz Luke Perry, Damian Schulz, Łukasz Kozub.
Trefl: Piotr Nowakowski, Marcin Janusz, Patryk Niemiec, Miłosz Hebda, Maciej Muzaj, Ruben Schott – Maciej Olenderek (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski, Kewin Sasak.

21. kolejkę PlusLigi zakończy mecz ONICO Warszawa – PGE Skra Bełchatów.