Siatkarski dreszczowiec na Torwarze! PGE Skra ograła ONICO

W szlagierowym meczu 21. kolejki PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa przegrali z PGE Skrą Bełchatów 2:3. Hit nie rozczarował, siatkarze obu ekip dostarczyli kibicom wielu emocji. Dwa pierwsze sety wygrali goście, dwa kolejne gospodarze. Spotkanie zwieńczył zacięty tie-break, przegrany przez ONICO 16:18.

Pierwszy set długo miał wyrównany przebieg. Oglądaliśmy zaciętą walkę obu ekip i żadna ze stron długo nie była w stanie uzyskać przewagi. Tak było do stanu 19:19. Później inicjatywę przejęli bełchatowianie. Atak i punktowy serwis Milana Katicia, potem akcje skończone przez Milada Ebadipoura i Karola Kłosa,  wreszcie dwie pomyłki Bartosza Kurka w ataku przesądziły o ich zwycięstwie (21:25).

Druga partia przebiegała pod dyktando mistrzów Polski. Mocną bronią bełchatowian nadal była zagrywka. Po drugiej stronie siatki obserwowaliśmy chwile niemocy siatkarzy ze stolicy, dla których wynik szybko stał się bardzo niekorzystny (3:8). W dalszej części seta różnica zaczęła zbliżać się do dziesięciu oczek (8:17), dzięki skutecznej grze Renee Teppana i Jakuba Kochanowskiego. Przestrzelona zagrywka  Nikołaj Penczewa zakończyła jednostronnego seta (17:25).

Od pierwszych akcji trzeciej odsłony oglądaliśmy przebudzenie siatkarzy ze stolicy (6:2). Dobrze prezentował się Kurek, do tego doszła skuteczna gra blokiem. Gdy po skutecznym ataku Andrzeja Wrony siatkarze ONICO prowadzili 18:12, wydawało się, że ten set szybko się skończy. Bełchatowianie ruszyli jednak w pogoń, a pomogły im skuteczne zagrywki Ebadipoura i Teppana. Dopięli swego przy stanie 22:22. Set zwieńczyła niezwykle emocjonująca rywalizacja na przewagi. W niej goście, przy zagrywce Kochanowskiego, mieli w górze piłkę na skończenie meczu. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliło jednak ONICO. Skuteczny atak Kurka ustalił wynik na 30:28.

Set numer trzy również rozpoczął się od przewagi gospodarzy (5:2, 9:5). Znów pierwszoplanową rolę grał skuteczny w ataku Kurek (12:7). Przyjezdni zerwali się do odrabiania strat, zmniejszyli różnicę do dwóch oczek (13:11), ale to było wszystko na co ich było stać w tej części meczu. Siatkarze ze stolicy szybko odpowiedzieli serią pięciu wygranych akcji zwieńczoną asem serwisowym Piotra Łukasika (19:12). W końcówce nie było wielkich emocji. Gospodarze wygrali pewnie – 25:16, a ostatni punkt zdobyli po ataku Penczewa.

W tie-breaku od początku oglądaliśmy wyrównaną walkę, a przy zmianie stron minimalną przewagę punktową mieli gospodarze (8:7). W drugiej części seta obie ekipy nadal walczyły punkt za punkt (10:10, 13:13). Serwis Kochanowskiego w siatkę dał gospodarzom piłkę meczową (14:13), ale atak Katicia rozpoczął rywalizację na przewagi. Wojnę nerwów wygrali bełchatowianie, a zacięte spotkanie zakończył blok na Kurku (16:18).

Najwięcej punktów: Bartosz Kurek (30), Graham Vigrass (12), Piotr Łukasik (11) – ONICO; Renee Teppan (23), Milad Ebadipour (17), Jakub Kochanowski (15),  Milan Katic (14), Karol Kłos (10) – PGE Skra. Gospodarze gorzej od rywali punktowali w ataku (62–65) i na zagrywce (8–11), nieco lepiej blokiem (10–9). MVP: Grzegorz Łomacz

ONICO Warszawa – PGE Skra Bełchatów 2:3 (21:25, 17:25, 30:28, 25:16, 16:18)

ONICO: Antoine Brizard, Piotr Łukasik, Bartosz Kurek, Jan Nowakowski, Graham Vigrass, Bartosz Kowlek – Damian Wojtaszek (libero) oraz Nikołaj Penczew, Mateusz Janikowski, Jan Nowakowski, Rafael Araujo.
PGE Skra: Milan Katic, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Renee Teppan – Kacper Piechocki (libero) oraz Kamil Droszyński, Hubert Węgrzyn, Piotr Orczyk.

Wyniki meczów 21. kolejki PlusLigi:

2019-02-20: Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 29:27)
2019-02-20: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (31:33, 25:21, 27:25, 22:25, 13:15)
2019-02-20: Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 22:25, 22:25)
2019-02-20: Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 27:25)
2019-02-20: GKS Katowice – Chemik Bydgoszcz 3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 25:13).

Pauza: Cerrad Czarni Radom.