42 sportowców-studentów wystartuje w 27. Zimowej Uniwersjadzie w Krasnojarsku

Zimowe
42 sportowców-studentów wystartuje w 27. Zimowej Uniwersjadzie w Krasnojarsku
fot. Materiały prasowe

Zawodnicy będą rywalizować w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, narciarstwie alpejskim, narciarstwie klasycznym (biegi), short tracku i snowboardzie. Z uwagi na fakt, że organizatorzy nie wybudowali skoczni narciarskiej ani długiego toru łyżwiarskiego, do Rosji nie pojadą przedstawiciele medalodajnych dyscyplin: skoków, kombinacji norweskiej i łyżwiarstwa szybkiego.

Mocnym punktem naszej reprezentacji będą z pewnością snowboardziści, którzy na poprzedniej uniwersjadzie w Ałmatach przynieśli nam trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe krążki. W składzie jest m.in. olimpijczyk Oskar Kwiatkowski, który dwa lata temu był drugi, oraz Michał Nowaczyk i Dominika Wolska, którzy zajmowali czwarte miejsca.

 

W kadrze biegaczy wystartują dwie zawodniczki (Urszula Łętocha i Weronika Kaleta), które właśnie szykują się do udziału w Mistrzostwach Świata. W ekipie short tracku jest olimpijka Magdalena Warakomska oraz Nikola Mazur. Ich występy indywidualne oraz drużynowe to nasze największe medalowe szanse.

 

W zimowych uniwersjadach Polacy zdobyli dotąd 52 złote, 58 srebrnych i 61 brązowych medali - łącznie 171 medali. W 2017 roku w Ałmatach wywalczyliśmy 5 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych medali - łącznie 12 medali.

 

Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A. Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie