MŚ Seefeld 2019: Staręga odpadł w eliminacjach sprintu. Ćwierćfinały bez Polaków

Maciej Staręga nie awansował do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. W eliminacjach odpadli także pozostali dwaj Polacy - Kamil Bury i Dominik Bury.

Staręga na MŚ jeździ regularnie od 2011 roku. Życiowy sukces siedlczanin odniósł w 2017, kiedy w Lahti w tej samej konkurencji został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

W czwartek 29-letni biegacz był bliski wywalczenia przepustki do ćwierćfinału. Zajął 31. pozycję i do awansu zabrakło mu 0,18 s.

To moja wina, że nie awansowałem. Nawet wiem, który moment zaważył o moim odpadnięciu. Na finiszu mnie zachwiało i tam to przegrałem. Nie ma mnie w finale i jest mi bardzo szkoda. Kolejny rok mi przepada. Próbuję się rozwijać, ale stoję w miejscu, a świat idzie do przodu. To widać po wynikach. Na takich imprezach trzeba być w świetnej dyspozycji, mieć dobrze przygotowany sprzęt i trochę szczęścia. Próbowałem się pozbierać tutaj, choć psychicznie starty w Pucharze Świata nie pomagały. Zrobiłem co mogłem. Nie czuję się rewelacyjnie. To było takie średnie bieganie, a żebym coś zdziałał wszystko musi się zgrać - przyznał.

Pierwotnie podawano, że najlepiej w kwalifikacjach spisali się Rosjanin Siergiej Ustiugow i Szwed Viktor Thorn, którzy uzyskali 2.55,58. Po weryfikacji uznano, że Thorn miał jednak czas o 0,01 s lepszy.

Staręga stracił do niego 7,48. Dominik Bury zajął 48. miejsce z czasem gorszym od lidera o 11,11, a debiutujący w MŚ Kamil Bury został sklasyfikowany na 63. pozycji - 17,30 straty.

Wcześniej w czwartek rozegrane zostały kwalifikacje kobiet. Odpadły w nich wszystkie Polki: Weronika Kaleta, Urszula Łętocha, Monika Skinder i Izabela Marcisz, które zajęły - odpowiednio - 46., 47., 55. i 56. miejsce.