Real Madryt zarobi 400 milionów euro ze sprzedanych piłkarzy?

Piłka nożna
Real Madryt zarobi 400 milionów euro ze sprzedanych piłkarzy?
fot. PAP

W mediach huczy o zakusach "Królewskich", którzy chcą przeprowadzić latem kilka głośnych transferów. W grę wchodzi ściągnięcie Edena Hazarda z Chelsea oraz Edera Militao z FC Porto. Skąd mają pojawić się pieniądze? Ze sprzedaży niektórych piłkarzy.

Po spokojnych, jak na Real Madryt, dwóch ostatnich okienkach transferowych klub ma przejść do ofensywy. Według "ABC" na Santiago Bernabeu ma trafić kilku zawodników z najwyższej półki - niezależnie od zdobytych trofeów. Lista transferowa raczej nie dziwi, są na niej nie tylko Hazard czy Eder Militao, ale również Neymar, Robert Lewandowski czy Harry Kane.

 

Finansowy aspekt nie jest straszny Florentino Perezowi, który opracował już specjalny plan. Chodzi o zarobek oscylujący wokół 400 milionów euro ze sprzedanych piłkarzy. Kto miałby zatem opuścić Real Madryt? Najgłośniej mówi się, że będą to Gareth Bale, Isco, Marcelo oraz Keylor Navas. Niejasna jest też sprawa wypożyczonych Mateo Kovacica oraz Jamesa Rodrigueza.

 

Jak to wygląda w liczbach? Są to oczywiście ceny minimalne, jakich będzie żądać Real Madryt. "Królewscy" nie zamierzają schodzić poniżej tych kwot, licząc na solidny zarobek.

 

Bale - 120 milionów euro
Isco - 80 milionów euro
Marcelo - 50 milionów euro
Navas - 25 milionów euro
Kovacic - 60 milionów euro
James - 60 milionów euro
Dani Ceballos - 50 milionów euro, ale tylko w wypadku, kiedy sam piłkarz postanowi odejść

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze