Liga Europy: Perisić zabawił się z rywalami. Jednego z nich "wkręcił w siatkę"

W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy fenomenalną akcją popisał się Ivan Perisić. W 80. minucie meczu Chorwat znalazł się w sytuacji sam na sam, po czym minął bramkarza i pięknym lobem oszukał dwóch obrońców Rapidu.

W czwartek Inter bez trudu pokonał u siebie Rapid Wiedeń 4:0 i przypieczętował swój awans do kolejnego etapu rozgrywek. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Perisić i trzeba przyznać, że sposób w jaki to zrobił był naprawdę efektowny. W 80. minucie "Nerazzurri" wyprowadzili kontrę, w wyniku której piłkę do wybiegającego na wolne pole Chorwata zagrał Antonio Candreva, a ten położył golkipera i od bramki dzieliło go już tylko dwóch obrońców.

Trzydziestolatek zauważył nadbiegających rywali i delikatnym lobem skierował piłkę do bramki, uniemożliwiając im skuteczną interwencję. Skończyło się na tym, że pierwszy z obrońców - Thomas Murg - odbił się od słupka o mało nie odnosząc kontuzji, natomiast drugi - Mert Muldur - wpadł do bramki na pełnym biegu i... wkręcił się w siatkę. Perisić zostawił zaś zdezorientowanych obrońców samych sobie i okrasił bramkę stosowną cieszynką.

- Ależ to pięknie wykończył! Ten delikatny lob Ivana Perisicia pokazuje, jaką formę złapał Chorwat oraz jaką fantazją dysponuje. To jego pierwsze trafienie w europejskich pucharach, a czwarte w sezonie - mówił komentujący mecz Marcin Lepa.

Cała sytuacja w załączonym materiale wideo.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.