LSK: #Volley poległ w Bydgoszczy. Spokojne zwycięstwo Pałacu

Siatkówka

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz pokonały bez straty seta (27:25, 25:20, 25:23) #Volley Wrocław w meczu 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Najlepszą zawodniczką spotkania została Ewelina Krzywicka.

Faworytem spotkania były gospodynie. Prowadzone przez Piotra Matelę bydgoszczanki jak dotąd znakomicie radziły sobie w lidze i zajmowały wysokie piąte miejsce w tabeli.

 

Początek spotkania nie dał jednoznacznej odpowiedzi, czy rzeczywiście "Pałacanki" szybko rozprawią się z rywalkami. Siatkarki z Wrocławia wyszły na dwupunktowe prowadzenie 7:5. Nie utrzymały jednak korzystnego wyniku. Chwilę później to gospodynie miały przewagę 14:10. Wydawało się, że z łatwością wygrają premierową partię, lecz wrocławianki nie zamierzały odpuścić. Doprowadziły do wyrównania 18:18. Końcówka była naprawdę emocjonująca. Przez dłuższy czas trwała walka punkt za punkt. #Volley miał nawet piłkę setową, lecz nie wykorzystał jej, a w konsekwencji przegrał 25:27.

 

W drugiej odsłonie również początkowo lepsze były wrocławianki. Zanotowały serię pięciu punktów z rzędu i prowadziły 7:4. Sytuacja szybko się jednak odwróciła i fragment bardzo dobrej gry zaprezentowały bydgoszczanki. Liderką zespołu była Ewelina Krzywicka, która grała bardzo mądrze w ataku. Nie bez przyczyny przyjmująca Pałacu jest czwartą najlepiej puntującą zawodniczką ligi. Gospodynie prowadziły 17:12, gdy w ich grze coś się zacięło. Pozwoliły przeciwniczkom zniwelować przewagę (18:17). Tym razem nie doszło jednak do zaciętej końcówki i Pałac wygrał 25:20.

 

Trzeci set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Wrocławianki bezskutecznie walczyły o przedłużenie meczu. Przegrały 23:25 i wyjechały z Bydgoszczy bez punktów.

 

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Ewelina Krzywicka. Przyjmująca Pałacu zdobyła aż 18 punktów dla swojego zespołu.

 

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - #Volley Wrocław 3:0 (27:25, 25:20, 25:23)

 

Pałac: Patrycja Polak-Balmas, Marta Ziółkowska, Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Kinga Różyńska, Magdalena Mazurek, Monika Jagła (L) oraz Joanna Kuligowska

 

#Volley: Natalia Murek, Anna Łozowska, Aleksandra Rasińska, Monika Potokar, Magdalena Soter, Natalia Gajewska, Karolina Pancewicz (L) oraz Zuzanna Wołodko, Karolina Piśla,

 

MVP: Ewelina Krzywicka

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie