Piątek rozpoczął strzelanie na San Siro! Milan nie dał szans Empoli

W meczu 25. kolejki AC Milan rozbił drużynę Empoli 3:0. Pierwszą bramkę dla "Rossonerich" zdobył Krzysztof Piątek. Wynik spotkania mógł być znacznie wyższy, ale czujni sędziowie słusznie anulowali dwa gole Milanu po konsultacji VAR. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Bartłomiej Drągowski.

Podopieczni Gennaro Gattuso coraz śmielej pukają do bram Ligi Mistrzów. Przed piątkowym starciem plasowali się na czwartej pozycji w tabeli Serie A, która gwarantuje udział w europejskich rozgrywkach. W meczu 25. kolejki przeciwko Empoli musieli odnieść kolejne zwycięstwo, by dalej liczyć się w walce o powrót do piłkarskiej elity.

W pierwszej połowie kibice nie byli świadkami emocjonującej gry w wykonaniu zespołów. Co prawda w 10. minucie Lucas Pacqueta umieścił piłkę w bramce, ale jak wykazała weryfikacja VAR, gol nie mógł zostać zaliczony, ponieważ strzelec znajdował się na pozycji spalonej.

Po przerwie Rossoneri rozpoczęli strzelanie. Cztery minuty po przerwie Piątek otworzył wynik spotkania. Polski snajper pokonał Drągowskiego z najbliższej odległości, strzelając 18. gola w lidze. Do prowadzącego w klasyfikacji Ronaldo traci już tylko jedno trafienie.

Chwilę później było już 2:0. Wynik podwyższył Franck Kessie, który wykorzystał złe ustawienie polskiego bramkarza i lobem umieścił piłkę w siatce. Empoli wyraźnie zgubiło koncentrację i oddało inicjatywę gospodarzom. Następstwem tego było trzecie trafienie w wykonaniu Samuela Castillejo. Hiszpan przypieczętował zwycięstwo Milanu.

20 minut przed końcem gry boisko opuścił Piątek. Polak zaliczył udany występ, choć przed meczem mówiło się, że nie zagra w ogóle. Jego zmiana była spowodowana zbliżającym się meczem w półfinale Pucharu Włoch z Lazio. Dzięki wygranej piłkarze Milanu doskoczyli w tabeli na jeden punkt do swojego lokalnego rywala Interu.

AC Milan - Empoli 3:0 (0:0)

Bramki: Piątek 49'