6 x Kurek, 4 x Kwolek! Asy ONICO rozbiły ZAKSĘ (WIDEO)

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przegrali z ONICO Warszawa 1:3 w meczu na szczycie PlusLigi. Zagrywka była elementem gry, w którym drużyna ze stolicy górowała nad gospodarzami.

Statystyki punktowych serwisów są bezlitosne dla kędzierzynian (3–14). Bezpośrednio z zagrywki punktowali w tym meczu: Mateusz Bieniek (2), Aleksander Śliwka (1) – ZAKSA; Bartosz Kurek (6), Bartosz Kwolek (4), Graham Vigrass (2), Jakub Kowalczyk (1), Nikołaj Penczew (1) – ONICO.

W pierwszym i trzecim secie asy odpowiednio Kwolka i Kurka dały gościom ostatni punkt. Również jedyny w tym meczu set wygrany przez kędzierzynian zwieńczyła punktowa zagrywka – jej autorem był Bieniek. W kilku innych przypadkach były to akcje niezwykle ważne. Tak było choćby w czwartej, ostatniej partii tego meczu, gdy po początkowej przewadze gospodarzy, dwa asy Kurka pozwoliły siatkarzom ONICO odrobić straty.

Czternaście asów serwisowych siatkarzy ONICO Warszawa w załączonym materiale wideo.