Łączak wygrała bieg górski na 128 kilometrów

Magdalena Łączak i Hiszpan Pau Capell wygrali bieg górski na 128 km podczas festiwalu Transgrancanaria, który zaliczany jest do cyklu Ultra Trail World Tour. Polka triumfowała w tej imprezie po raz drugi z rzędu.

Łączak pokonała w sobotę dystans w czasie 15:21.24. Druga na mecie Amerykanka Kaytlyn Gerbin potrzebowała 15:33.26, a trzecia Brazylijka Fernanda Maciel 16:02.01. Rywalizacja toczyła się w dużym upale. Wbiegającą na metę Polkę można zobaczyć na filmie, który organizatorzy biegu zamieścili na Twitterze.

Rok temu Łączak była tam najlepsza na dystansie 125 km. Wówczas została pierwszą Polką, która wygrała zawody UTWT, czyli cyklu długodystansowych biegów górskich organizowanych na całym świecie. W jego skład wchodzą najbardziej prestiżowe biegi odbywające się na pięciu kontynentach - m.in. w Chinach, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Argentynie i Maroku.

Capell pokonał dystans w 11:41.08. Pozostałe miejsca na podium także zajęli Hiszpanie - kolejno - Pablo Villa (12:30.05) i Cristofer Clemente (12:41.22).