MŚ Seefeld 2019: Istotna zmiana w kadrze Polski na konkurs drużynowy!

Zimowe
MŚ Seefeld 2019: Istotna zmiana w kadrze Polski na konkurs drużynowy!
fot. PAP

Po niezbyt udanym konkursie indywidualnym na mistrzostwach świata w Seefeld Stefan Horngacher postanowił dokonać zmian, aby lepiej zaprezentować się w konkursie drużynowym. Trener podjął decyzję, że Jakuba Wolnego zastąpi Stefan Hula.

Sobota w Innsbrucku nie należała do Biało-Czerwonych. Polacy spisali się poniżej oczekiwań, a borykający się z chorobą Jakub Wolny nie awansował nawet do drugiej serii, zajmując odległą 40. lokatę.
 
To prawdopodobnie skłoniło Horngachera do zmian. W czwórce na konkurs drużynowy Wolnego zastąpi Stefan Hula i będzie skakał jako drugi - tuż po Piotrze Żyle. Czwórkę uzupełnią Dawid Kubacki i Kamil Stoch.
 
 
Występ na MŚ do udanych może zaliczyć co najwyżej Stoch, który zakończył zawody na piątym miejscu (128,5 i 129,5 metra). Drugi z Polaków - Kubacki skokiem na odległość 125,5 m uplasował się na 12. miejscu. Żyła, który przed dwoma laty zdobył brązowy medal, tym razem był 19.
 
Złoty medal zdobył Markus Eisenbichler, który fantastycznym skokiem w drugiej serii zdołał wyprzedzić rewelacyjnego Killiana Peiera. Szwajcar w drugiej serii skoczył nieco gorzej, ale wystarczyło mu to do zdobycia niespodziewanego brązowego medalu. Drugi był Karl Geiger, a tuż za podium uplasował się lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi.
 
Przed dwoma laty w Lahti to Polacy triumfowali w konkursie drużynowym - wówczas wyprzedziliśmy Norwegię aż o 25,7 punktu! Najlepszy wśród Polaków był Stoch, towarzyszyli mu Żyła, Kubacki oraz Maciej Kot.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze