Alpejski PŚ: Brignone wygrała jedyną w sezonie superkombinację

Włoszka Federica Brignone wygrała superkombinację alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskiej miejscowości Crans-Montana. To były jedyne zawody cyklu w tej specjalności w sezonie. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Roni Remme, a trzecie zawodniczka gospodarzy Wendy Holdener. Polki w niedzielę nie startowały.

28-letnia Brignone prowadziła już po porannym zjeździe, a w slalomie utrzymała przewagę. Wyprzedziła Remme, która uzyskała najlepszy czas w slalomie, o 0,38 s, a Holdener - o 1,04. Szwajcarka triumfowała niedawno w superkombinacji w mistrzostwach świata w Aare, broniąc tytułu sprzed dwóch lat.

To dziesiąty w karierze triumf Brignone w zawodach Pucharu Świata, a trzeci w tej konkurencji (wszystkie trzy w Crans-Montana).

Zajmująca drugie miejsce po niedzielnym zjeździe Szwajcarka Priska Nufer uplasowała się ostatecznie na ósmym miejscu, a trzecia na półmetku Austriaczka Ninę Ortlieb zakończyła zmagania na 28. pozycji.

Brignone zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ (po 29 z 37 zawodów). Zdecydowana liderka Amerykanka Mikaela Shiffrin nie startowała w niedzielę.

Wyniki:

1. Federica Brignone (Włochy)   2.15,20 (1.30,94/44,26)
   2. Roni Remme (Kanada)          2.15,58 (1.32,14/43,44)
   3. Wendy Holdener (Szwajcaria)  2.16,24 (1.32,41/43,83)
   4. Rahel Kopp (Szwajcaria)      2.16,74 (1.32,76/43,98)
   5. Patrizia Dorsch (Niemcy)     2.17,01 (1.33,43/43,58)
   6. Christina Ager (Austria)     2.17,03 (1.32,65/44,38)

Klasyfikacja generalna: 1. Mikaela Shiffrin (USA) 1794 pkt 2. Petra Vlhova (Słowacja) 1075 3. Wendy Holdener (Szwajcaria) 843 4. Nicole Schmidhofer (Austria) 667 5. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) 657 6. Federica Brignone (Włochy) 632 ... 89. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) 28