Engel: Ta pozycja w kadrze zabije potencjał Zielińskiego

Piłka nożna

Zdaniem gościa specjalnego Cafe Futbol - Jerzego Engela, Piotr Zieliński w meczach reprezentacji Polski powinien występować tuż za napastnikami. - Jest piłkarzem, któremu trzeba dać pełną swobodę. W moim odczuciu wtedy potrafi wykreować sytuacje kolegom, oddać strzał, czy zrobić coś nieprzewidywalnego. Inaczej "zabije się" jego walory - stwierdził były selekcjoner reprezentacji Polski.

Prowadzący Cafe Futbol Bożydar Iwanow wywołał w studiu dyskusję dotyczącą piłkarzy, którzy mieliby dogrywać piłki napastnikom reprezentacji Polski. Gospodarz niedzielnego programu odniósł się do Piotra Zielińskiego, który w ostatnim czasie w swoim klubie - SSC Napoli jest wystawiany na lewej pomocy.

 

Jako pierwszy głos w tej sprawie zabrał były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Engel. - W reprezentacjach nawet w tych młodszych rocznikach ten zawodnik grał za napastnikami. Zieliński jest piłkarzem, któremu trzeba dać pełną swobodę. W moim odczuciu wtedy potrafi wykreować sytuacje kolegom, oddać strzał, czy zrobić coś nieprzewidywalnego. Dlatego powinien grać w kadrze jako ofensywny pomocnik - zauważył trener Engel.

 

Do rozmowy włączył się Cezary Kowalski, który miał okazję niedawno porozmawiać z graczem SSC Napoli. - Piotr potwierdził, że pozycja lewego pomocnika mu odpowiada, pod warunkiem, że schodzi do środka. Nauczył się tam grać i coraz lepiej prezentuje się na boku pomocy - zaznaczył nasz komentator.

 

Cała rozmowa dotycząca Piotra Zielińskiego w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie