MŚ Seefeld 2019: Konkurs drużynowy w skokach. Relacja i wyniki na żywo

W niedzielę polscy skoczkowie narciarscy będą bronić tytułu drużynowych mistrzów świata. Początek zmagań w Innsbrucku o godzinie 14.45. Relacja i wyniki na żywo na Polsatsport.pl.

Dwa lata temu po złoty medal w Lahti sięgnęli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Maciej Kot, którego jednak nie ma w kadrze na mistrzostwa.

W Pucharze Świata Biało-Czerwoni spisywali się bardzo dobrze. Wygrali drużynowe konkursy w Wiśle oraz Willingen i zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji Pucharu Narodów. Ich sobotni występ w konkursie indywidualnym wywołał jednak niepokój. Najlepiej spisał się Stoch, który zajął piąte miejsce. 12. był Kubacki, 19. Żyła, a 40. Jakub Wolny, którego w niedzielę zastąpi Stefan Hula.

Sobotnia rywalizacja na Bergisel zakończyła się dubletem Niemców - wygrał Markus Eisenbichler przed Karlem Geigerem - i to oni wystąpią w roli faworytów. W walce o pozostałe miejsca na podium, oprócz Polaków, liczyć powinni się też Austriacy i Norwegowie. Nie bez szans są także Japończycy.