MŚ Seefeld 2019: Triumf Norwegów w sprincie drużynowym

Johannes Hoesflot Klaebo i Emil Iversen zwyciężyli w sprincie drużynowym techniką klasyczną (6x1,6 km) podczas narciarskich mistrzostw świata w Seefeld. Norwegowie wyprzedzili Rosjan i Włochów. Maciej Staręga i Dominik Bury nie awansowali do biegu finałowego.

Na ostatniej zmianie w walce o tytuł liczyło się sześć ekip, a po jednym z podbiegów wszyscy niemal się... zatrzymali, by po chwili ruszyć do decydującej rozgrywki. Żadnych szans rywalom nie dał Klaebo, który o 1,88 s wyprzedził Aleksandra Bolszunowa i o 4,03 Federico Pellegrino.

W składzie Rosjan był też Gleb Retiwycz, a w ekipie Italii Francesco De Fabiani.

W końcówce rywalizacji przewrócił się Ristomatii Hakola i Finowie stracili szansę na medal; startował z Iivo Niskanenem. Ostatecznie zajęli siódme miejsce. Wyprzedzili tylko Słoweńców, Amerykanów i Kanadyjczyków.

W swoim biegu półfinałowym Polacy zajęli dziewiąte miejscem ze stratą 1.08,96 do Finów.

Wśród kobiet złoto wywalczyły Szwedki Stina Nilsson i Maja Dahlqvist. Justyna Kowalczyk i Monika Skinder uplasowały się na 10. pozycji.