Nowa umowa Chemika Police z Grupą Azoty

Siatkówka
Nowa umowa Chemika Police z Grupą Azoty
fot. Chemik Police

Chemik Police i Grupa Azoty podpisali nową umowę, która obowiązywać będzie w sezonie 2019/20. Informacja została przekazana podczas konferencji prasowej kilkanaście minut po sobotnim spotkaniu ligowym w Policach.

– Już kilka razy w tym sezonie media donosiły, że kluby w naszej lidze zmagają się z problemami, zaległościami, że zamiast skupiać się na sporcie, muszą walczyć o przetrwanie. Jesteśmy niezwykle wdzięczni Grupie Azoty, że od lat Chemika Police podobne problemy nie dotyczą. Grupa Azoty daje nam stabilność, którą przekuwamy w zdobyte trofea. Dziękujemy za wsparcie – powiedział prezes Chemika Paweł Frankowski. 
 
Sponsora głównego klubu w trakcie konferencji prasowej reprezentował Tomasz Panas, wiceprezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.
 
– Politykę społeczno-sponsoringową realizujemy poprzez wparcie zarówno sportu amatorskiego, jak i zawodowego. Do tej drugiej grupy zdecydowanie zalicza się nasza współpraca z siatkarkami Chemika Police, które promują nas nie tylko w rozgrywkach krajowych, ale także na europejskich boiskach – stwierdził wiceprezes Panas. 
 
Agnieszka Bednarek z Chemikiem związana jest od wielu lat, aktualnie pełni rolę kapitana mistrzyń Polski. 
 
– Wiele w siatkówce widziałam, wiele słyszałam z opowieści koleżanek. Często bywa tak, że jeśli w klubie zaczyna brakować stabilizacji, to na parkiecie zaczyna brakować wyników. W Chemiku gram od 2013 roku. Od tego momentu Grupa Azoty daje nam możliwości rywalizacji o trofea, które regularnie dokładamy do klubowej gabloty. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie podobnie – stwierdziła Bednarek. 
 
KPS Chemik Police to nie jedyna drużyna siatkarska, którą wspiera Grupa Azoty. Partnerem wielokrotnego mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn Koźle jest jedna ze spółek chemicznego giganta – Grupa Azoty Kędzierzyn. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A., wchodząca w skład Grupy Azoty S.A., jest największą w województwie zachodniopomorskim spółką giełdową. Łącznie "Police" zatrudniają ok. 3,5 tys. osób.
RM, Chemik Police

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze