PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu Warta Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu Warta Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Siatkarze PGE Skry Bełchatów planują wziąć rewanż na ekipie z Zawiercia za porażkę w pierwszej fazie rozgrywek. Wygrana za trzy punkty pozwoli mistrzom Polski awansować do czołowej szóstki tabeli PlusLigi i znacząco zbliżyć się do zajmującego piąte miejsce niedzielnego rywala. Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu Warta Zawiercie w Polsacie Sport o godzinie 14.45.

Drużyna z Zawiercia to rywal, który mistrzom Polski zdążył zajść za skórę. W pierwszym sezonie w PlusLidze Aluron Virtu zwyciężył Bełchatowian na swoim parkiecie, a w listopadzie ubiegłego roku powtórzył ten wyczyn, wygrywając 3:1. Podopieczni Marka Lebedewa zajmują wyższe miejsce w tabeli, mają cztery punkty więcej niż bełchatowianie, nie dziwi więc fakt, że czują zapowiedzi przed niedzielnym spotkaniem są pełne optymizmu. "Jedziemy po punkty do Mistrza Polski" - brzmi tytuł artykułu na oficjalnym portalu klubu.

 

Bełchatowianie grają w tym sezonie "w kratkę". Ostatnio znów wpadli w dołek, przegrali trzy mecze z rzędu, by w dwóch kolejnych zwyciężyć Cuprum Lubin i w Warszawie ONICO. Drużyna trenera Roberto Piazzy wciąż walczy o miejsce w czołowej szóstce i udział w fazie play-off. Po niedzielnym meczu awans z siódmej na szóstą pozycję może stać się faktem, warunek jest jeden, PGE Skra musi wygrać. 

 

Bełchatowianie mają jednak spore problemy ze zdrowiem siatkarzy. Znów pod znakiem zapytania stanął występ Mariusza Wlazłego, Patryka Czarnowskiego, Artura Szalpuka czy Davida Fiela. 

 

Do końca fazy zasadniczej naszej drużynie pozostało do rozegrania pięć kolejek. Walka o awans do fazy play-off zbliża się ku końcowi. Siatkarze Aluron Virtu Warta Zawiercie muszą jeszcze patrzeć w dół, ale równie dobrze mają szansę wyprzedzić w tej tabeli mający tylko dwa punkty przewagi Cerrad Czarnych Radom. Do Bełchatowa na spotkanie wybiera się liczna grupa Jurajskiej Armii, która zapowiedziała pewną niespodziankę. 

 

Aluron nie ma ostatnio dobrej passy, choć porażki poniósł na boiskach sąsiadów z tabeli. Najpierw przegrał z zajmującą czwarte miejsce ekipą Czarnych Radom 1:3, później z szóstym GKS-em Katowice 0:3. W ostatni czwartek zawiercianie wygrali 3:1 z bardzo słabo spisującym się MKS-em Będzin, jednak prezentowali się bardzo przeciętnie. Na pewno poniżej poziomu, do którego przyzwyczaili swoich kibiców. Ci jednak w dużej grupie wybierają się do Bełchatowa, i liczą na pierwsze zwycięstwo ich ulubieńców na parkiecie mistrza Polski.

 

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu Warta Zawiercie w Polsacie Sport o godzinie 14.45.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze