Przybecki nie będzie dłużej trenerem kadry piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna
Przybecki nie będzie dłużej trenerem kadry piłkarzy ręcznych
fot. PAP

Zarząd Związku Piłki Ręcznej upoważnił prezesa Andrzeja Kraśnickiego do rozwiązania kontraktu z trenerem męskiej reprezentacji Polski Piotrem Przybeckim. Tymczasowo zastąpią go Patryk Rombel i Sławomir Szmal - przekazał wiceprezes ZPRP Zygfryd Kuchta.

Jak tłumaczył odpowiedzialny za pion szkolenia Kuchta, powodem zwolnienia Przybeckiego było to, że reprezentacja na obecnym etapie potrzebuje kogoś na stałe obecnego w kraju, a nie szkoleniowca, który łączyłby prowadzenie drużyny narodowej z pracą w zagranicznym klubie.

 

"To w naszej ocenie nie będzie wpływało pozytywnie na wyjście z kryzysu i budowę drużyny. Wcześniej taką opinię w tej sprawie wydała Rada Trenerów, o której Piotr został poinformowany. Uważaliśmy, że tego rodzaju forma pracy będzie ze szkodą dla kadry. My, jako Rada Trenerów, nie wyobrażamy sobie prowadzenia zespołu narodowego z oddali. Oczywiście są przypadki łączenia obowiązków, ale uważamy, że nasza drużyna jest na takim etapie, że wymaga dużej uwagi ze strony selekcjonera" - uzasadnił Kuchta decyzję zarządu, o której pierwszy poinformował "Przegląd Sportowy".

 

31 stycznia 46-letni Przybecki, który kadrę prowadził od 18 maja 2017, podpisał obowiązujący od nowego sezonu kontrakt z niemieckim drugoligowcem VfL Luebeck-Schwartau. Jeszcze w piątek na stronie związku pojawiła się informacja o konsultacji szkoleniowej w Płocku, która od 3 marca miała się odbywać pod okiem Przybeckiego. Informację o tym opatrzono zdjęciem szkoleniowca.

 

"Prezes już z Piotrem rozmawiał. Do czasu znalezienia jego następcy kadrę będą prowadzili trenerzy, którzy byli przy drugiej reprezentacji – Patryk Rombel i Sławomir Szmal. Kolejnym krokiem będzie poszukiwanie nowego selekcjonera" - dodał Kuchta.

 

W pierwszym półroczu męską reprezentację czekają cztery pozostała spotkania kwalifikacji mistrzostw Europy - w kwietniu dwumecz z Niemcami (10 kwietnia w Gliwicach i trzy dni później w Halle) oraz rewanżowe potyczki z Kosowem i Izraelem, któremu biało-czerwoni ulegli na wyjeździe 24:25.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie