Serie A1: Udany rewanż Perugii. Monza bez szans w starciu z ekipą Leona

Sir Safety Conad Perugia wygrała 3:0 (25:22, 25:20, 25:20) z ekipą Vero Volley Monza w meczu 22. kolejki Serie A1. Lider rozgrywek zrewanżował się w ten sposób rywalom za listopadową porażkę.

Perugia to lider rozgrywek. Monza plasuje się w okolicach środka tabeli Serie A1. Jest to jednak jedna z trzech drużyn, które znalazły w tym sezonie sposób na drużynę Wilfredo Leona. 25 listopada to właśnie siatkarze Vero Volley okazali się lepsi.

Siatkarze z Perugii nie mogli wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia tego spotkania. Już na starcie wypracowali sobie pięciopunktową przewagę (6:1). Pozwoliło im to prowadzić spokojną grę do samego końca i wygrać 25:22.

W drugim secie sytuacja nieco się wyrównała. Momentami gospodarze wychodzili nawet na prowadzenie. W środkowej fazie seta Leon i jego drużyna powróciła na wysoki poziom i odskoczyła rywalom na cztery punkty (17:13), a potem jeszcze powiększyła przewagę i wygrała 25:20. Bardzo dobrze prezentował się atakujący Perugii Aleksandar Atanasijevic. Oprócz wysokiej skuteczności w ataku bardzo dobrze sprawował się na zagrywce.

Trzecia partia przebiegła bez historii. Od początku do końca lepsi byli podopieczni Lorenzo Bernardiego.

Vero Volley Monza - Sir Safety Conad Perugia 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)

Monza: Amir Ghafour, Wiktor Josifow, Ołeh Płotnycki, Donovan Džavoronok, Thomas Beretta, Santiago Orduna, Marco Rizzo (L)

Perugia: Marco Podrascanin, Aleksandar Atanasijevic, Wilfredo Leon, Fabio Ricci, Luciano De Cecco, Filippo Lanza, Massimo Colaci (L)