Skromne zwycięstwo Juventusu. Szczęsny na ławce

Juventus odniósł skromne zwycięstwo z Bologną w 25. kolejce Serie A. Trzy punkty do swojego konta dopisała Sampodria, a punktami podzieliły się Samdoria z Cagliari i Chievo z Genoą.

Mistrzowie Włoch bez Wojciecha Szczęsnego w bramce pokonali na wyjeździe Bolognę 1:0. Jedyną bramkę w drugiej połowie meczu zdobył Paulo Dybala. Argentyńczyk w 67 minucie pokonał Łukasza Skorupskiego. Juventus dzięki trzeciej z rzędu wiktorii ma już na swoim koncie 69 pkt. O 16 więcej niż drugie w tabeli Seria A Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotra Zielińskiego. Zespół reprezentantów Polski o 18 zagra z miejscową Parmą.

Wcześniej takim samym zwycięstwem (1:0) zakończył się mecz Sampdorii z Cagliari. Gospodarze z Bartoszem Bereszyńskim - który pojawił się na murawie w 80 minucie - wygrali po trafieniu Fabio Quagliarelli z rzutu karnego.

W pozostałych dwóch niedzielnych spotkaniach nie wyłoniono zwycięzców. Chievo bezbramkowo zremisowało z Genoą FC, natomiast SPAL Thiago Cionka podzieliło się punktami, remisując na wyjeździe 1:1 z z Sassuolo.