UEA Tour: Team Jumbo-Visma najszybszy, CCC na szóstym miejscu

Holenderska ekipa Jumbo-Visma wygrała w niedzielę pierwszy etap zaliczanego do cyklu World Tour kolarskiego wyścigu UEA Tour - jazdę drużynową na czas w Abu Zabi. Na szóstym miejscu ukończyła rywalizację ekipa CCC Team. Liderem klasyfikacji indywidualnej został Słoweniec Primoz Roglic.

Zespół Jumbo-Visma wyprzedził niemiecki Sunweb o 7 i Bahrain Meridę o 9 sekund. Na czwartym miejscu - ze stratą 14 sekund - sklasyfikowana została ekipa Sky z rozpoczynającym tym startem sezon Michałem Kwiatkowskim i Michałem Gołasiem.

Szóste miejsce w gronie 20 startujących zespołów zajęła polska grupa CCC Team (z jedynym Polakiem Łukaszem Owsianem), tracąc do zwycięzców 24 sekundy.

Otwierająca wyścig drużynowa czasówka odbyła się na płaskiej trasie prowadzącej drogami wyspy Al Hudayriat u wybrzeży Abu Zabi. Charakterystyka trasy, dobra nawierzchnia i pogoda sprzyjały rywalizacji i nic dziwnego, że czołowe zespoły pokonały dystans 16 kilometrów z przeciętną prędkością ponad 56 kilometrów na godzinę.

Poniedziałkowy, drugi etap będzie miał 184 km i także prowadzić będzie po płaskim terenie, ze startem i metą w Abu Zabi. Siedmioetapowa impreza zakończy się w sobotę, 2 marca.