Złe miłego początki. Ajax Amsterdam rozbił rywala (WIDEO)

Ajax Amsterdam rozgromił na wyjeździe ADO Den Haag 5:1 w meczu 23. kolejki Eredivisie. Mimo, że wicelider ligi holenderskiej odniósł wysokie zwycięstwo w Hadze, to pierwsza połowa nie była łatwa dla amsterdamczyków.

Gospodarze wyszli nieoczekiwanie na prowadzenie w 36. minucie po golu Nassera El Khayatiego. Jednak radość miejscowych piłkarzy nietrwała długo, gdyż zaledwie trzy minuty później do remisu doprowadził Donny van de Beek.

Jeszcze przed przerwą Ajax zdołał zadać kolejny cios przeciwnikom. W doliczonym czasie pierwszej odsłony rzut karny na gol zamienił Dusan Tadić. Mimo początkowych problemów, goście schodzili na przerwę do szatni w dobrych humorach.

Kolejne gole kibice zgromadzeni na Cars Jeans Stadion zobaczyli dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. W 74. minucie bramkarza ADO pokonał Hakim Ziyech. W ślady Marokańczyka cztery minuty później poszedł Kasper Dolberg, którego minutę później na placu gry zastąpił Klaas-Jan Huntelaar.

Dzieła zniszczenia dopełnił pięć minut później Ziyech, który tym samym strzelił drugiego gola w niedzielnym meczu.

ADO Den Haag - Ajax Amsterdam 1:5 (1:2)

Bramki: Nasser El Khayati 36 - Donny van de Beek 39, Dusan Tadić 45+1 (k), Hakim Ziyech 74, 83, Kasper Dolberg 78